• KLASA 3B WITA JESIEŃ W GOSPODARSTWIE ROLNYM W BIELAWKACH

04.10.2023

29 września 2023 r. w godzinach popołudniowych uczniowie kl. 3b udali się do gospodarstwa rolnego w Bielawkach. Chcieli w ten sposób powitać jesień. Najpierw poznali pracę rolnika. Gospodarz opowiadał o maszynach rolniczych, do czego służą i w jaki sposób działają. Dzieci z bliska zobaczyły zwierzęta hodowane na wsi: byki, krowy, kozy. Podczas wycieczki po gospodarstwie uczniom towarzyszyły urocze kotki. Następnie wspólnie z rodzicami piekli kiełbaski w ognisku i wesoło spędzili czas na zabawie. Atrakcją wyjazdu była przejażdżka w przyczepie, a pamiątką prześliczne słoneczniki i odblaski w kształcie krowy.

Wycieczka upłynęła nam szybko i przyjemnie. Dziękujemy p. Chojnowskim i p. Gwizdom za miłe przyjęcie.

• Sprzątanie świata – wyniki konkursu plastycznego

04.10.2023

W trzeci weekend września na całym świecie organizowane są akcje związane ze SPRZĄTANIEM ŚWIATA – z tej okazji uczniowie kl. 4 – 8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Poniżej prezentujemy wyróżnione prace, których autorami są:

Kalina Krajnik, kl.5c - I miejsce

Magdalena Szymańska, kl.6a - II miejsce

Joanna Zalewska, kl.6b - III miejsce

Oliwia Pielecki, - wyróżnienie

Dziękujemy za udział w konkursie i kreatywną interpretacje tematu.

M. Czapiewska

• Rekolekcje

02.10.2023

W dniach 29.09 - 30.09.2023 młodzież klasy 8a SP2, a dokładnie kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, uczestniczyli w REKOLEKCJACH KERYGMATYCZNYCH

Od piątku do soboty nasza młodzież  uczestniczyła w naukach poświęconych podstawom wiary, które odbywały się w kościele Bożego Ciała i częściowo w ZKiW nr1. Księdzu Tomaszowi w głoszeniu Słowa pomagały panie: Julita i Justyna. Wszystkim prowadzącym serdecznie dziękujemy👍

Jednak szczególne podziękowania składamy na ręce Ks. Proboszcza za zorganizowanie tego Bożego czasu i nieustanne czuwanie nad wszystkim.

Rekolekcje zakończyliśmy przystąpieniem do Sakramentu Pokuty i Pojednania  oraz uczestnictwem we Mszy św.

Teraz niech Duch Święty pomaga kandydatom wzrastać w wierze.

E. Piontek

• Konkurs o ŚW. OJCU PIO

02.10.2023

W tym roku minęło dokładnie 55 lat od śmierci niezwykłego, Bożego człowieka – św. Ojca Pio.

We wrześniu, przed wspomnieniem Św. Pio z Pietrelciny nasi uczniowie podczas katechez poznali postać tego świętego oraz brali udział w konkursach. Klasy trzecie uczestniczyły w konkursie plastycznym, a starsi stanęli do zmagań w konkursie wiedzy.

Oto wyniki konkursów:

Konkurs plastyczny – „Św. Ojciec Pio – Boży człowiek”

I miejsce – Zuzanna Drewa, Natalia Murzydło

II miejsce – Igor Libiszewski, Antonina Puczyńska

III miejsce – Pola Szewczyk, Iga Gettka

Wyróżnienie – Natan Gosk

Konkurs wiedzy:

Klasy IV – VI

I miejsce – Mieszko Pauch, kl.5A oraz Joanna Zalewska, kl.6B

II miejsce – Piotr Czapiewski, kl.6B oraz Nina Janka, kl.6A

III miejsce – Zofia Sawczak, kl.6A oraz Józef Czapiewski, kl.4A

Klasy VII-VIII

I miejsce – Maja Rychlicka, kl.7A

II miejsce – Weronika Łowas, kl.7C

III miejsce – Agata Kolaska, kl.7A

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 2 października w święto Aniołów Stróżów.

Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi Tadeuszowi Brzezińskiemu za życzliwość oraz patronat nad konkursem i piękne nagrody.

Uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów oraz wstawiennictwa św. Ojca Pio, który jest niezwykle skutecznym Orędownikiem w wielu trudnych sprawach.

katechetki

• Dzień Chłopaka 2023

01.10.2023

W ubiegły piątek 29 września w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Chłopaka".

W tym roku był on obchodzony na kilka sposobów. Każdy z chłopców, który założył krawat bądź muszkę otrzymał słodki upominek. Ponadto dziewczęta z każdej z klasy wybierały swojego "klasowego dżentelmena".

Po wyborach klasowych nadszedł czas na wybór "dżentelmena szkoły".

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej kolejnej akcji.