• Ignacy Krasicki "Bajki"

30.01.2023

Klasa 6c postanowiła w niekonwencjonalny sposób przyswoić sobie treść bajek Ignacego Krasickiego. Osiemnastowieczny tekst zmieniono na współczesny język i przedstawiono w formie komiksu.

Oto rezultaty ich pracy.

E. Maślanka

• Noc Biologów na UG

14.01.2023

13 stycznia wzięliśmy udział w Nocy Biologów, która odbyła się na terenie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.

Grupa II zaczęła od zwiedzania i uczestnictwa w różnych eksperymentach. Między innymi zobaczyliśmy jak nasza dłoń reaguje na impulsy nerwowe oraz sprawdzaliśmy czy posiadamy odruch foki. Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się czym pasjonują się neurofizjolodzy zwierząt, natomiast później uczestniczyliśmy w wykładzie na temat życia w jeziorach, genezie oraz antropogenicznych przemianach śródlądowych zbiorników wodnych.

Wyjazd definitywnie był udany, każdy chętnie ponownie wziąłby udział w tym wydarzeniu. Poszerzyliśmy swoją wiedzę o wiele nowych ciekawych informacji.

Amelia Lamek kl. 8a

• DZIEŃ KOSZULI 👔👚

14.01.2023

Samorząd Uczniowski, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe i koniec semestru, postanowił wprowadzić w nasze szkolne życie trochę elegancji i barwnych kolorów. W piątek 13 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Koszuli. Koszula to ponadczasowy element garderoby. Poprawia prezentację i można dostosować ją do każdej okazji. Od wieków stanowiła podstawowy ubiór każdego mężczyzny, lecz dziś nie może jej zabraknąć również w damskiej szafie. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wspólnie zadbali o szyk i elegancję. Każda osoba, ubrana w stylową i kolorową koszulę została zwolniona z odpowiedzi ustnej. Musimy przyznać, że gustowne stroje zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Najelegantszymi klasami zostały: klasa 6c, 5b oraz 8a - oczywiście po feriach czeka ich również słodka niespodzianka 🍬🍭🍫

• Konkurs Christmas time

13.01.2023

W grudniu odbył się konkurs Christmas time. Zadaniem uczestników była zaprazentowanie piosenki lub wierszyka o tematyce świątecznej w j. angielskim.

Oto wyniki:

I - Wiktoria Szulc

II - Jerzy Brzoskowski

III - Emilia Kocur

SERDECZNIE GRATULUJEMY  :)

• SPOTKANIE Z ZAPAŚNIKAMI Z BLOCZKU TEAM

12.01.2023

Uczniowie klasy 2b realizują program sportowy „Mistrz Dwójki”. W październiku i listopadzie zdobywali sprawność GIMNASTYKA. Na zajęciach wychowania fizycznego uczyli się prawidłowo wykonać ćwiczenia na drążku zaczepianym na drabinkach – odmyk, ćwiczenia na drabinkach – w postawie zwieszonej tyłem 2x podciągnięcie ugiętych nóg, z przysiadu podpartego przewrót w przód do przysiadu podpartego – wyprost do postawy, chód równoważny na belce odwróconej ławeczki z obrotem i przysiadem oraz skoki przez skakankę obunóż, jednonóż, tyłem.

Nie było łatwo, ale udało się. Sprawność zdobyta!

5 stycznia 2023 r. odbyła się impreza sportowo-rodzinna z udziałem zapaśników z Bloczku Team. Główną atrakcją imprezy było spotkanie z utytułowanymi zawodnikami zdobywającymi medale na Mistrzostwach Europy i Świata – Magdaleną Głodek oraz Patrycją Strzelczyk. Dzieci po wyczerpującej rozgrzewce przeprowadzonej przez Magdę Głodek miały okazję zobaczyć elementy walki zapaśniczej w wykonaniu zawodników Bloczku Team. Następnie zaprezentowały zdobyte przez siebie umiejętności gimnastyczne. Ciekawa okazała się rozmowa z zapaśnikami i trenerem, p. Adamem Blok oraz dotknięcie, a nawet przymierzenie prawdziwych medali.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, za co dziękujemy p. Natalii, p. Adamowi i jego podopiecznym.

• Turniej siatkówki dziewcząt 🏐

12.01.2023

Dziewczęta z klas szóstych i młodszych wzięły dziś udział w Turnieju Czwórek Siatkarskich, który odbył się w hali sportowej ZKiW nr 1 w Pelplinie. Do zawodów zgłosiły się szkoły z Pelplina, Gniewa i Morzeszczyna. Nasze młode siatkarki uplasowały się na 🥉🏆 oraz 7 miejscu w turnieju. Nasza reprezentacja:Martyna Truty, Amelia Truty, Maja Bukowska, Maja Szulc, Sandra Chyła, Dagmara Bukowska, Weronika Szela, Paulina Czech.

• Wyniki konkursu "Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa"

04.01.2023

W grudniu wychowawcy świetlicy szkolnej ogłosili konkurs dla uczniów klas najmłodszych. Zadanie było jedno: wykonać własnoręcznie kartę bożonarodzeniową. Zainteresowanie konkursem było ogromne, co spowodowało, że jury miało nie lada orzech do zgryzienia.

Ostatecznie podjęto decyzję o przyznaniu aż 15 nagród. Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce:

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy! 🥳

• Stypendium Burmistrza!

02.01.2023

Ruszył nabór wniosków o stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, w związku tym zachęcamy wszytskich uczniów naszej szkoły (którzy spełniają tegoroczne wymagania) do złożenia ww. wniosku.

Regulamin przyznawania stypendiów oraz wnioski znajdą Państwo na stronie GMINY PELPLIN - tutaj

Termin składania upływa 31 stycznia 2023 roku!

fotografia: Miasto i Gmina Pelplin