Menu

 • Gala Sportu Szkolnego

  20 września 2019r. w hali sportowej w Pelplinie odbyła się uroczysta Gala Sportu Szkolnego. W trakcie tej uroczystości wręczone zostały nagrody za wyniki w rankingu współzawodnictwa szkolnego w roku szkolnym 2018/2019 oraz wyróżnienia indywidualne.

 • Sprzątanie świata

 • ,,Umiem segregować…”- warsztaty dla najmłodszych

  Czy wiesz, że… 

  -Gdyby wszyscy mieszkańcy Polski segregowali odpady, to ich ilość na składowiskach zmniejszyłaby się aż o 70%. 

  -Torebka foliowa rozkłada się średnio 300 lat, a butelka plastikowa ok. 400 lat.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  19 września 2019r. zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2019/2020. Jest mam niezmiernie miło poinformować, że mamy już nowy skład SU oraz nowego opiekuna.
  A oto wyniki głosowania:

  1.Agata Mrozińska kl.8a - przewodnicząca SU
  2. Kacper Cwajda kl.6c - zastępca
  3. Roksana Pustkowska kl.5c

  Opiekunem SU została Pani Natalia Koślicka.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz całej społeczności szkolnej.

 • „EKO-MISJA NIE MARNUJĘ”

  18 września 2019 r. klasy drugie i trzecie uczestniczyły w spotkaniu z panem Adamem Plutowskim przedstawicielem Banku Żywności. Projekt edukacyjny „EkoMisja Nie Marnuję” stanowi część programu edukacji ekologicznej o tym samym tytule, realizowany jest we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności i współfinansowany w ramach dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 • Udział społeczności szkolnej w korowodzie średniowiecznym w ramach Jarmarku Cysterskiego.

 • Pielgrzymka klas trzecich do Piaseczna

  Dzięki zaproszeniu Księdza Proboszcza, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej, w sobotę 14 września pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej  Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie wspólnie ze swoimi wychowawcami i katechetami. Podczas Mszy Świętej prosiliśmy naszą Matkę aby pomogła nam jak najlepiej przeżyć ten czas przygotowań do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Po Mszy Świętej był czas na wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek. Udaliśmy się również do miejsca pierwszego objawienia Matki Bożej. Po wspólnej modlitwie i zaczerpnięciu wody z cudownego źródełka wróciliśmy do domu ufając, że czas który jest przed nami przyniesie nam wiele dobrego.

 • IX Mistrzostwa w biegach przełajowych o puchar dyrektora szkoły.

  12.09.2019 r. odbyły się IX Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział ponad 160 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale co najważniejsze prowadzona w duchu fair play. Klasyfikacja obejmowała wyniki indywidualne, a także drużynowe. Zawody miały na celu sprawdzenie swoich możliwości oraz wytypowanie uczniów do reprezentowania naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali medalami, a zwycięskie klasy pucharami. Nagrody osobiście wręczała pani dyrektor Barbara Nabakowska. Wyniki techniczne zawodów. Kl. III-IV dz. 1 m-ce Dagmara Bukowska, 2 m-ce Amelia Truty, 3 m-ce Sandra Chyła. Chł.1 m-ce Kamil Kinczewski, 2 m-ce Denis Cejrowski, 3 m-ce Dastin Trochowski. Drużynowo 1 m-ce IIIa. Kl. V-VI dz. Weronika Górka, 2 m-ce Anna Ogonowska, 3 m-ce Aurelia Maczyńska. Chł. 1 m-ce Igor Hasa, 2 m-ce Mikołaj Kluczewski, 3 m-ce Kacper Malinowski. Drużynowo 1 m-ce VIc. Kl. VII-VIII dz. 1 m-ce Sandra Wanczyk, 2 m-ce Oliwia Jendruszewska, 3 m-ce Wiktoria Osielska. Chł. 1 m-ce Olaf Borkowski, 2 m-ce Dominik Nagórski, 3 m-ce Łukasz Aszyk. Drużynowo 1 m-ce VIIb.

 • Dzień modlitw nauczycieli i wychowawców

  Tradycją szkoły stał się coroczny udział naszej społeczności w dniu modlitw nauczycieli i wychowawców w Piasecznie. W tym roku 10 września 2019r. dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym udali się do Sanktuarium Maryjnego.

   Pobyt rozpoczął się od modlitwy przy Studzience. Następnie odprawiona została uroczysta Msza św. Podczas jej trwania zawierzono Matce Boskiej Piaseckiej życie wspólnot szkolnych oraz edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia. Na zakończenie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła, a także zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej.                             A. Turzyńska

 • Czytam, bo lubię…

  6 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Jest to akcja promująca czytelnictwo, a patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem co roku obejmuje para prezydencka. W tym roku małżonkowie zaproponowali do czytania Nowele polskie.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 • Pamiętamy…

  1 września minęła 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielami pocztu sztandarowego brała udział w obchodach tego wydarzenia. O godz. 10.00 w kościele p.w. Bożego Ciała odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. dr Janusz Szulist. Następnie uczestnicy przeszli na Plac Wolności, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i wystąpieniu burmistrza, przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ofiar. Obchody zakończyły się salwą honorową w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej.                             A.Turzyńska

 • II miejsce w Piasecznie dla „Gzubów z Pelplińskiej Dwójki”

  24 sierpnia 2019 r. w Piasecznie odbył się XXVI Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. Jana Ejankowskiego. Jak co roku przegląd rozpoczęła Msza św. w intencji Kociewiaków.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 • Zakończenie gimnazjum

 • Nowi reprezentanci pocztu sztandarowego

  12 czerwca 2019r. odbyły się wybory do nowego pocztu sztandarowego. Rada Pedagogiczna poprzez jawne głosowanie wyłoniła reprezentantów pocztu głównego i zastępczego.

   Główny skład tworzą Zofia Żebrowska z kl. 7a, Paulina Szulc z kl. 7b oraz Borys Olszewski z kl. 7b. Natomiast poczet zastępczy to Natalia Hasa z kl. 7a, Agata Mrozińska z kl. 7a oraz Oskar Grzebiński z kl. 7b.

  W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Julii Kuczkowskiej, Oliwii Bonin, Zuzannie Macuk, Aleksandrze Lewandowskiej, Kacprowi Dawickiemu oraz Szymonowi Trochowskiemu za całoroczną współpracę, za sumienne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.                                  A.Turzyńska

 • Omnibus religijny

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Warsztaty pszczelarskie

  18 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie kl. I a, I b, IV a i IV b. w czasie godzinnych zajęć dzieci poznały pszczelarski fach, a także zwyczaje najbardziej potrzebnych Ziemi owadów. Zobaczyły i dotykały plastry pszczele, wnętrze pszczelego ula, narzędzia wykorzystywane w pszczelarstwie. Wykonywały własnoręcznie świece z wosku pszczelego, próbowały miodu i pyłku kwiatowego. Gwoździem zajęć był szklany ul, w którym uczniowie zobaczyli żywe owady przy pracy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał książkę o pszczołach, nożyk do miodu oraz dyplom Przyjaciela Pszczół. Spędzona z pszczelarzem godzina warsztatowa była bardzo pouczająca i ciekawa. Katarzyna Bembenek

 • "Razem możemy więcej"

  Tym razem wspólna akcja Samorządu Uczniowskiego razem z uczennicami z klasy 6b, które w ramach projektu uczniowskiego przyłączyły się do zbiórki karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim.
  Serdecznie dziękujemy za waszą pomoc i wsparcie. SU

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć