• Wyjazd kl 2a i 2b do Teatru Miniatura

15.05.2023

9 maja 2023r. uczniowie klasy 2a i 2b pojechali do Gdańska Wrzeszcza. W Teatrze Lalki i Aktora „Miniatura” obejrzeli przedstawienie pt. „Momo” inspirowanie powieścią Michaela Endego wydaną pięćdziesiąt lat temu. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która starała się zwrócić uwagę i walczyć z dzisiejszą rozpędzoną rzeczywistością oraz pędem dzisiejszego życia. Po bardzo ciekawym i pouczającym widowisku, przyszedł czas na oglądanie wystawy klocków Lego oraz samodzielne majsterkowanie i tworzenie pięknych budowli. Na zakończenie dzieci przeszły do sali zdjęć 3D, w której mogły zrobić sobie ciekawe fotografie.

K. Bembenek, K. Borowska

• Wizyta w OSP w Pelplinie

15.05.2023

W piątek 12 maja br. uczniowie klasy 2a udali się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z dokładnym wyposażeniem wozów strażackich oraz kompletnym strojem strażaka. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda pomieszczenie w zadymieniu oraz jak szybko zlokalizować osobę zaginioną, dzięki kamerze termowizyjnej. Uczniowie przypomnieli sobie również zasady udzielania pierwszej pomocy, obejrzeli jak wygląda apteczka, której używają strażacy oraz utrwalili wiedzę dotyczącą prawidłowego informowania służb, gdy jesteśmy świadkami jakiegoś niebezpiecznego zdarzenia. Dzieci miały też okazję zobaczyć jakimi narzędziami posługują się strażacy podczas wypadków drogowych. Jednak największą atrakcją okazało się podnoszenie na podnośniku oraz lanie wody z węży strażackich.

Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom, a w szczególności Pani Ani, za poświęcony czas i przekazanie cennych wiadomości.

K. Borowska

• DRUGI DZIEŃ ZMAGAŃ WOKALNYCH W CZERSKU

15.05.2023

13 maja 2023 r. w drugim dniu Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” przesłuchano solistów i zespoły klas 1-3 oraz 4-6.

W tym dniu zaprezentowały się: Magdalena Gwizd kl. 2b, Maria Mucha kl. 5b oraz Joanna Zalewska kl. 5b. Dziewczęta bardzo ładnie zaśpiewały swoje piosenki i zostały docenione przez profesjonalne jury.

MAGDALENA GWIZD zdobyła WYRÓŻNIENIE

MARIA MUCHA zajęła III MIEJSCE

JOANNA ZALEWSKA wyśpiewała II MIEJSCE

Dziewczęta miały również przygotowane piosenki turystyczne , którą dodatkowo można było zaprezentować podczas konkursu.

Za wykonanie piosenki turystycznej

JOANNA ZALEWSKA zajęła II MIEJSCE

MARIA MUCHA wyśpiewała I MIEJSCE

Naszym wychowankom za piękne reprezentowanie naszej szkoły i miasta serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Brawo, dziewczęta!

• Kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów💪

15.05.2023

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch wydarzeniach sportowych. Pierwszym z nich był Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców, w którym nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce. ⚽

Wyniki techniczne:

SP 2 - SP Sopot 2-0 SP 2 - SP 56 Gdynia 3-1 SP 2 - SP 16 Gdynia 1-5

Skład drużyny: Aleksander Dawicki, Radosław Ogonowski, Dastin Trochowski, Kamil Kinczewski, Aleks Wohlfahrt, Igor Wohlfahrt, Igor Półtorak, Igor Czech, Alan Aszyk

Po zmaganiach piłkarzy nadszedł czas na "królową sportu", czyli lekkoatletykę. Tym razem uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców. 👏

Skład drużyny: Piotr Brzegowy, Paweł Słowikowski, Jakub Kępka, Filip Gapa, Nikodem Ćwikliński, Seweryn Ćwikliński.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej postawy oraz godnego reprezentowania "Dwójki". 👏

• PIERWSZY DZIEŃ ZMAGAŃ WOKALNYCH W CZERSKU

14.05.2023

12 maja 2023 r. odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Organizatorami tego konkursu były: Gmina Czersk, SP 2 w Czersku oraz GCK w Czersku.

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym przeglądzie. W tym roku na deskach Domu Kultury stanęły „Kropelki” w składzie: Paulina Glock, Julia Laskowska, Zuzanna Libiszewska oraz Marianna Pauch (uczennice kl. 8b). Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Na luzie” i zostały docenione przez profesjonalne jury.

W kategorii zespoły „Kropelki” zajęły I miejsce!

Dziewczęta miały również przygotowaną piosenkę turystyczną „Lato z ptakami odchodzi”, którą dodatkowo można było zaprezentować podczas konkursu.

Za wykonanie piosenki turystycznej „Kropelkom” również przypadło I miejsce!

Naszym wychowankom, które tak pięknie reprezentują naszą szkołę i miasto serdecznie gratulujemy. Brawo, dziewczęta!

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMACJA DLA RODZICÓW

uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024

Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika

w Pelplinie

W związku z zakończeniem postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej szkoły podstawowej (spoza obwodu szkoły), Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pelplinie informuje, że wszyscy kandydaci zostali przyjęci do klasy pierwszej w roku szkolnym 2023/2024.

Barbara Nabakowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

w Pelplinie

• KWIECIEŃ MIESIĄCEM KSIĄŻKI

10.05.2023

W kwietniu nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego  - KWIECIEŃ MIESIĄCEM KSIĄŻKI. Celem projektu było propagowanie czytelnictwa, tak więc w ciągu całego miesiąca polonistki i nauczyciele bibliotekarze organizowali przeróżne akcje zachęcające młodzież do sięgnięcia po książkę, m.in.

- uczniowie wspólnie spędzili czas w bibliotece czytając na głos fragmenty książek, które mogłyby stac się lekturami szkolnymi,

- młodzież przygotowała własne propozycje książkowe i przedstawiała je swoim kolegom i koleżankom,

- zorganizowano ranking obecnie czytanych przez uczniów i nauczycieli książek,

- dzieci wybrały się do biblioteki na poszukiwanie utworów omawiających konkretny motyw literacki.

Było ciekawie, twórczo i czytelniczo!

Mamy nadzieję, że książki pozostana z nami na dłużej :)

polonistki