• Wojewódzki świetlicowy konkurs fotograficzny!

06.04.2022

Zapraszamy dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy do wzięcia udziału w szkolnym etapie Wojewódzkiego Świetlicowego Konkursu Fotograficznego "WIOSENNE ŚNIADANIE"

Kto może wziąć udział?

Uczniowie z klas 1-3 uczęszczający do szkolnej świetlicy

Do kiedy i gdzie?

Prace (wraz z kartą uczestnika) do 25 kwietnia należy wysłać na adres mailowy: swietlica2@mailplus.pl

W tytule należy wpisać: Konkurs świetlica, w treści maila imię, nazwisko oraz klasę ucznia.

Co należy zrobić?

Wykonać 2 zdjęcia w tracie przygotowywania posiłku i 1 zdjęcie efektu końcowego oraz dołączyć przepis/opis na swoje autorskie śniadanie.

5 najlepszych prac zostanie wysłanych na etap wojewódzki organizowany przez Szkołę Podstawową nr 39 w Gdańsku.

REGULAMIN konkursu

Karta uczestnika

wychowawcy świetlicy

• REKOLEKCJE 2022

05.04.2022

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2022

Tegoroczne rekolekcje, po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią, odbyły się w dniach 3.04 – 6.04.2022r.

Pamiętając, że czas jest darem i możemy z nim zrobić, co chcemy, staraliśmy się przeznaczyć go na zbliżanie się do Boga i na poprawę swojej wiary. Spotkania odbywały się, jak zawsze, w trzech grupach wiekowych.

Klasy 1-4, usłyszały o tym, jak przed wiekami dla Polaków ważna była wiara w Boga i jak nasza historia związana była z Maryją. Zastanawialiśmy się jak być Rycerzem Pana Jezusa. Pan Michał Rychlicki w piękny i obrazowy sposób przekazywał nam tą wiedzę.

Uczniowie klas 5 – 7 uczestniczyli w spotkaniach, na których Ks. Gerard Jakubiak ukazywał nam jak otwierać się na Boże natchnienia i jak słuchać sumienia.

Klasy 8 swoje spotkania miały w MOKu, gdzie Ks.Krzysztof Piątek i Ks. Grzegorz Miotk rozmawiali z młodzieżą o wolności, o wyborach, o konsekwencjach wybierania zła oraz przypomnieli o pojednaniu z Bogiem ukazując piękno Miłości, którą jest sam Bóg.

Rekolekcje zakończyły się w środę, uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem naszego Ks. Proboszcza Tadeusza Brzezińskiego.

Mamy nadzieje, że dzięki rekolekcjom pogłębimy osobistą relację z Jezusem, która z kolei pozwoli nam być świadkami Zmartwychwstałego w życiu publicznym.

Nasze podziękowania kierujemy do Księdza Proboszcza za zorganizowanie rekolekcji, za odprawioną Mszę święta, za błogosławieństwo oraz za zaproszonych gości, którzy przybliżali nas do Boga.

Księdzu Gerardowi za wygłoszone nauki, naukę i śpiew piosenek

Księżom Wikariuszom – Księdzu Grzegorzowi i Księdzu Krzysztofowi – za nauki dla klas 8, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

..i za ten szczególny dla nas czas składamy serdeczne: Bóg zapłać!

• Siatkarki na podium w Igrzyskach Młodzieży!

06.04.2022

4 kwietnia w Subkowach rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt. Do zawodów stanęły reprezentacje 4 szkół: SP 10 Tczew, ZS w Subkowach, SP 1 Gniew oraz nasza drużyna reprezentująca Miasto i Gminę Pelplin.

Siatkarki pelplińskiej ,,Dwójki" po emocjonującej i ambitnej grze zdobyły WICEMISTRZOSTWO powiatu pokonując 2:0 SP 10 Tczew i 2:1 SP 1 Gniew oraz doznając jedynej porażki z najlepszą w turnieju drużyną ZS w Subkowach 0:2.

Gratulacje dla dziewcząt za waleczną postawę i świetny wynik

Drużyna siatkarek SP 2 Pelplin: Marta Truty, Weronika Górka, Amelia Mytlewska, Paulina Nagórska, Zuzanna Imianowska, Martyna Anflik, Amelia Jóźwiak i Nina Jóźwiak.

• Konkurs LOOK!

06.04.2022

Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w szkolnym konkursie plastyczno-językowym LOOK.

Konkurs polega na zobrazowaniu znaczenia jednego słowa z języka angielskiego z wykorzystaniem ciekawej techniki plastycznej.

• Nowości w bibliotece!

05.04.2022

25 listopada 2021r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 opracowanym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministra Edukacji i Nauki oraz uzyskała dofinansowanie na zakup nowości czytelniczych.

Księgozbiór biblioteki został więc wzbogacony nie tylko o nowe lektury, ale także o atrakcyjne pozycje książkowe m. in. powieści przygodowe, fantastyczne, przyrodnicze czy obyczajowe, a także różnego rodzaju bajki i baśnie dla najmłodszych.

Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

• Fascynujący świat mrówek

03.04.2022

28 marca 2022 r. gościliśmy w szkole niezwykłego gościa - królową mrówek. Podczas warsztatów przyrodniczych „Fascynujący świat mrówek”, które przeprowadził p. Tomasz, nasi wychowankowie zapoznali się ze zwyczajami mrówek, budową i strukturą mrowiska, obejrzeli ciekawe zdjęcia (oczywiście w powiększeniu), skosztowali miód spadziowy. Z otrzymanych upominków powstały mrowiska, które ozdobiły sale lekcyjne i pokoje dzieci.

Bardzo dziękujemy panu Tomkowi za ciekawe spotkanie, przekazanie wiedzy o życiu i zwyczajach mrówek.