Klasa 3b wykonała pyszne soki owocowe w ramach realizacji projektu: "Profilaktyka nadwagi i otyłości". Tematem lekcji były właściwości zdrowotne warzyw i owoców oraz ich rola w codziennej diecie.
W. Marocka
Klasa 3b wykonała pyszne soki owocowe w ramach realizacji projektu: "Profilaktyka nadwagi i otyłości". Tematem lekcji były właściwości zdrowotne warzyw i owoców oraz ich rola w codziennej diecie.
W. Marocka
Dzieci z klasy 4b wzięły udział w zajęciach pt. "Sprytne rady na odpady", które były realizowane w ramach projektu edukacyjnego Polenergii "Graj z nami w zielone!".
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak skutecznie zmniejszać ilość odpadów, segregować je i wykorzystywać w codziennym życiu. Zajęcia miały na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec ochrony środowiska.
Na zajęciach skupilismy się na poznaniu ZASADY 6R -która pozwala ograniczyć konsumpcjię dóbr i utylizację odpadów. Nazwa “6R” bierze się z pierwszych liter słów w j. angielskim: Rethink, Refuse, Reduce, Reuse, Recycle, Recover, które oznaczają kolejno: Pomyśl - Odmawiaj - Ograniczaj - Używaj wielokrotnie - Odzyskuj - Naprawiaj.
Więcej o projekcjie - Graj z nami w zielone!® – nowy projekt edukacyjny Polenergii - Energia z przyszłości - Polenergia
N. Piechowska
6 stycznia r. w Pelplinie odbędzie się 𝗢𝗿𝘀𝘇𝗮𝗸 𝗧𝗿𝘇𝗲𝗰𝗵 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗶!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Pelplin oraz gości, w tym dzieci z rodzicami, organizacje religijne, społeczne, pozarządowe, grupy nieformalne do udziału w wydarzeniu.
Podobnie jak w latach poprzednich, najpierw wyruszą grupy/orszaki:
𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟭:𝟯𝟬 Wymarsz Orszaku Niebieskiego z Jedynka Pelplin
𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟭:𝟯𝟬 Wymarsz Orszaku Zielonego ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟭:𝟯𝟱 Wymarsz Orszaku Czerwonego z Przedszkole Nr 2 w Pelplinie.
Pozostałych uczestników wydarzenia zapraszamy o 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟭.𝟯𝟬 𝗽𝗼𝗱 𝗽𝗲𝗹𝗽𝗹𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗶 𝘂𝗿𝘇𝗮̨𝗱, gdzie powitamy przybywające grupy, wysłuchamy słowa powitania, a o godz. 11.40 cały Orszak Trzech Króli wyruszy do katedry
Zwieńczeniem Orszaku będzie Msza św. o godz. 12.00 w Katedra Pelplin Po Mszy św. przy wyjściu z katedry rozdawane będą pamiątkowe certyfikaty za udział w Orszaku.
W grudniu uczniowie klas I a i II a uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Zajęcia mające na celu poprawę relacji, komunikacji, współpracy przeprowadziła psychodietetyk Małgorzata Słoniewicz.
Uczniowie klas 7. I 8. uczestniczyli w zajęciach z profilaktyki przemocy. Nasza młodzież z zaangażowaniem wykonywała powierzone zadania, szczególnie te, wymagające współdziałania.
Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
pedagog
W grudniu, w ramach programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego” skupiliśmy się na kształtowaniu postaw prospołecznych i aktywności społecznej wśród naszych uczniów. W wybranych klasach odbyły się warsztaty, podczas których młodzi ludzie mieli okazję rozpoznać, ponazywać swoje umiejętności, zdolności a następnie zaplanować jak wykorzystają je, aby umilić innym czas świąteczny.
Ponadto pedagog i psycholog szkolny zorganizował dla rodziców naszych podopiecznych spotkanie, na którym rozmawiano o tym, jak budowanie zaangażowania społecznego od najmłodszych lat jest ważne dla właściwego funkcjonowania w społeczeństwie i dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zdolności społeczne i aktywność, działając w Samorządzie Szkolnym oraz w szkolnym kole Caritas.
W klasach 1-3 odbył się konkurs plastyczny „Jak wygląda cisza?”, który był efektem warsztatów przeprowadzonych przez pedagoga specjalnego. Dzieci wykazały się pomysłowością i wykonały ciekawe prace plastyczne. 13 grudnia zostały ogłoszone wyniki tego konkursu i wręczono nagrody.
Oto wyniki:
W kat. klas pierwszych
I miejsce Maria Puczyńska kl. 1b
II miejsce Antoni Jajus kl. 1b
III miejsce Nikola Kocur kl. 1b
W kat. klas drugich
I miejsce Olga Biedna kl. 2b
II miejsce Edyta Nagórska kl. 2a
III miejsce Liliana Herkt kl. 2b
W kat. klas trzecich
I miejsce Franciszek Maleta kl. 3a
II miejsce Agata Tomczyk kl. 3a
III miejsce Antoni Perzyński kl. 3c
Wszystkim gratulujemy ciekawych prac i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Bembenek, Ewa Żur
W dniach 28 listopada – 19 grudnia 2024 r. odbyły się spotkania pedagoga specjalnego z uczniami kl. 1-8 na temat funkcjonowania osób z uszkodzonym słuchem. Najpierw wspólnie ustalono do czego potrzebny jest nam słuch i jakie są powody niedosłuchu i niesłyszenia. Model ucha pozwolił zobaczyć, jak wygląda nasze ucho wewnętrzne. Aparat słuchowy i implant ślimakowy to „cuda” techniki, które pozwalają osobom z uszkodzonym słuchem słyszeć. Jak wyglądają? – mogli się o tym przekonać uczestnicy spotkania. Uczniowie naszej szkoły mieli też okazję poznać kilka zwrotów grzecznościowych, wyrażeń w języku migowym oraz alfabet palcowy, którym posługują się osoby niesłyszące. Podczas ćwiczeń praktycznych zrozumieli, co może przeszkadzać osobom niesłyszącym i niedosłyszącym podczas zajęć lekcyjnych.
Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Katarzyna Bembenek, Ewa Żur
Święta tuż za rogiem, a więc nie mogło zabraknąć kalendarza, który prowadził nas w ten magiczny czas. Klasie 3c od początku grudnia towarzyszył harmonogram, który starannie odliczał dni do upragnionych świąt. W tym czasie uczniowie cieszyli się licznymi zabawami, zadaniami polonistycznymi i matematycznymi oraz nauką piosenek. W ostatnich dniach mieli okazję wykonać kartki oraz ozdobić pierniki.
M. Wiśniewska
18 grudnia klasy 5a, 5b oraz 6a wybrały się na spektakl 'Święta w Hogwardzie'. Po spacerze ulicą Długą czekała na nas prawdziwa uczta dla zmysłów. Sztuka obfitowała w efekty specjalne, pokazy akrobatyczne i taneczne. Czarowaliśmy razem z aktorami i pomagaliśmy w rozwiązywaniu zagadek. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w McDonald's ;)
W tym roku choinka w świetlicy szkolnej została ozdobiona własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Każda zawieszka jest wyjątkowa ❤️ Jednak jury musiało wybrać te najpiękniejsze i te, których wykonanie było bardzo pracochłonne. Poniżej podajemy wyniki konkursu, a wszystkim uczestnikom (a było ich aż 28!) serdecznie dziękujemy za zaangażowanie 🥰
I miejsce
Szymon Bresa i Oliwier Klawitter
II miejsce
Michał Bresa i Aurelia Massowa
III miejsce
Szymon Kulas, Patryk Jendruszewski i Julia Grochocka
Wyróżnienie
Lena Górska i Wiktoria Szulc
N. Piechowska, A. Wolski
Tradycyjnie w klasie 3b przed świętami odbyły się warsztaty robienia kartek świątecznych oraz ozdabiania pierników. Uczniowie pamiętali również o zdrowych wersjach jadalnych ozdób, takich jak: orzeszki, migdały i rodzynki. Była to pyszna zabawa!
W. Marocka
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach świątecznych. Podczas zajęć mieli możliwość stworzyć przepiękne kompozycje, które będą cieszyć oko na wigilijnych stołach.
M. Wiśniewska
Dnia 17 grudnia 2024r. klasę 1a odwiedził Pan Tomasz Libiszewski, który na co dzień jest kucharzem. Pan Tomasz opowiedział dzieciom na czym polega jego praca oraz jak rozwijała się jego ścieżka zawodowa. Dziękujemy Panu za poświęcony czas oraz ciekawą prelekcję na temat zdrowego odżywiania.
A. Zawadzka
9 grudnia 2024 r. odbył się II Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek, podczas którego wręczono Nagrody Wolontariatu. Koncert stał się okazją do spotkania uczniów i przedszkolaków z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentował zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”, który wykonał dwie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Gdy śliczna Panna”.
K. Bembenek
Każde dziecko z utęsknieniem czeka na dzień 6 grudnia – wiadomo dlaczego. Uczniowie klasy 1b spędzili go w Kociewskim Centrum Kultury. Najpierw wykonali mitrę św. Mikołaja, a następnie p. Monika przeczytała książkę pt. „Legenda o św. Mikołaju”. Najmilszym akcentem tego dnia było wręczenie paczek przez pomocnika św. Mikołaja.
Bardzo dziękujemy za to miłe spotkanie.
Katarzyna Bembenek
Powered by aSc EduPage