Sezon na świetlicowe zabawy na świeżym powietrzu uważamy za otwarty 🥰
Choć wewnątrz też jest wesoło. Ostatnio dzieci zbudowały piękne konstrukcje z klocków LEGO i nie tylko:)
Sezon na świetlicowe zabawy na świeżym powietrzu uważamy za otwarty 🥰
Choć wewnątrz też jest wesoło. Ostatnio dzieci zbudowały piękne konstrukcje z klocków LEGO i nie tylko:)
26 marca 2025 r. uczniowie klasy 1b pojechali do Kwidzyna na basen. Wzięli udział w pierwszych zajęciach z trenerem pływania. Dzieci oswajały się z wodą, ćwiczyły z makaronami. Był to pierwszy krok do zdobycia przez nich sprawności pływaka w ramach realizacji programu „Mały Mistrz”.
Katarzyna Bembenek
Czy chętnie uczymy się religii? Trzecioklasiści na pewno tak 😊 Dla klas trzecich to wyjątkowy czas, który ma przygotować ich do wyjątkowej chwili, kiedy po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swego serca w Eucharystii. Z tej okazji w marcu odwiedził uczniów ks. Stanisław Mejer aby przybliżyć uczniom czym jest wspólnota Kościoła i jak można się w niej rozwijać poprzez udział w grupach działających w naszej parafii. Niektórzy z nas już należą do scholii i ministrantów.
To było bardzo radosne spotkanie.
Dziękujemy 😊
Placówkom, które zgłoszą się do udziału w akcji, MRiRW przekaże mieszankę nasion gatunków rodzimych na wieloletnie łąki kwietne – 1 opakowanie o wadze nie mniejszej niż 120 g. Pozwoli to na założenie łąki kwietnej o powierzchni do 40 m2.O łące kwietnej Łąka kwietna daje pożywienie i schronienie dla pszczoły miodnej, trzmieli, motyli i wielu innych pożytecznych owadów. Nie wymaga koszenia i dodatkowego nawadniania. Może być stosowana jako wsiewka do traw. Można ją założyć wiosną (od marca do maja) oraz jesienią (od września do listopada). Kwietna łąka wspomaga bioretęncję i wzbogaca bioróżnorodność.
O akcji Akcja prowadzona jest przez MRiRW w ramach działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030.
CZEKAMY NA MIESZANKĘ NASION 🌻🌷🪻🌹🥀🌺🌸🌼
Gratulacje dla naszych Stypendystów!
W środę 26 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów dla uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Pelplin.
Stypendia za szczególne osiągniecia naukowe otrzymali: Agata Kolaska, Dobrawa Rakowska, Mieszko Pauch, Maja Rychlicka i Joanna Zalewska.
Nagrody za wysokie osiągniecia artystyczne przyznane zostały Dobrawie Rakowskiej, Mai Rychlickiej, Joannie Zalewskiej i Marii Mucha.
Wśród uhonorowanych znaleźli się także sportowcy: Szymon Badziąg, Tymon Szymczak i Michał Mańkowski.
Wyjątkowe wyróżnienie - za całokształt działalności kulturalnej w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury otrzymał nasz nauczyciel historii dr Seweryn Pauch. Od ponad 20 lat promuje dziedzictwo Kociewia i Pomorza poprzez publikacje, audycje radiowe, wystawy i spotkania naukowe.
Rozpiera nas duma, że tak wspaniałe osoby reprezentują naszą „Dwójkę”! Wszystkim z całych sił gratulujemy!
MP
Fot. UMiG Pelplin
Klasa 3b po raz kolejny spędziła aktywny dzień na lodowisku, doskonaląc swoje umiejętności i czerpiąc radość ze wspólnej zabawy. Po sportowych emocjach uczniowie odwiedzili pobliskie MiniZoo! Mieli ogromne szczęście, gdyż trafili na pawia, który rozłożył swój piękny ogon! To był dzień pełen wrażeń!
W. Marocka
W środę 26 marca uczniowie klas siódmych i ósmych udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie na spektakl teatralny pt. "𝙋𝙖𝙣 𝙏𝙖𝙙𝙚𝙪𝙨𝙯" w reżyserii 𝙕𝙗𝙞𝙜𝙣𝙞𝙚𝙬 𝙋𝙖𝙩𝙚𝙧𝙖𝙠.
Była to okazja do przypomnienia sobie treści lektury szkolnej, z którą osmoklasisci zmagali się w minionych tygodniach.
Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.
We wtorek, 25 marca w auli Biblioteki Diecezjalnej w Pelplinie odbył się Finał IV edycji Konkursu (Nie)zwykły Dominik, poświęcony postaci sługi Bożego biskupa Konstantyna Dominika.
Nasi uczniowie, jak co roku, brali w nim udział: w konkursie plastycznym i w konkursie wiedzy.
W konkursie wiedzy nasi finaliści to:
* Joanna Zalewska, kl.7b
* Olivia Pielecki, kl. 8c
* Piotr Czapiewski, kl. 7a
Niezmiernie milo nam poinformować, że Laureatką została Olivia Pielecki, zajmując II miejsce👍
Joanna Zalewska napisała test bardzo ładnie, niestety nie weszła do ścisłej czołówki - zabrakło Jej tylko 1. punktu do miejsca trzeciego😁
Podczas gali wręczania nagród uczniowie naszej szkoły (z klas 7a i 7b) wystąpili z programem słowno-muzycznym.
E. Piontek
Gminne Igrzyska Dzieci w Siatkówce "2" dziewcząt i chłopców 🏐
Dwójka z dubletem 🥇🥇
Dzisiaj w hali ZKiW nr 1 odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w siatkówce "2" dziewcząt i chłopców.
Miło nam zakomunikować, iż obie Nasze drużyny okazały się bezkonkurencyjne i zdecydowanie wygrały wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym żadnego seta. 👏
Tym samym uzyskały tytuł Mistrza Gminy i będą reprezentować nas na zawodach powiatowych. 👍
Juz teraz trzymamy za nich kciuki i składamy serdeczne gratulacje ✊
Skład zwycięskich zespołów:
Nina Szewczyk, Julia Kosiecka, Blanka Sarnowska, Lena Czarnecka, Natalia Czajkowska, Filip Jędrzejewski, Fabian Cwajda, Marcel Torłop, Julian Seroka, Jan Truty
21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny, ale również ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA.
W tym roku akcja „dzień kolorowej skarpetki” zagościła także w mury naszej szkoły. Kolorowe skarpetki zakładamy na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.
Wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie równi. Tego dnia założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. W klasach odbyły się pogadanki a na przerwach, wspólnie kolorowaliśmy skarpetki aby zawiesić je w widocznym miejscu przy specjalnie przygotowanej gazetce. Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego włączyliśmy się do akcji, pokazując swoje zrozumienie i akceptację.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE
Pedagodzy Specjalni
Uczennica klasy 3b należy do klubu sportowego SPRINT KULICE i po raz kolejny postanowiła podzielić się swoją pasją i doświadczeniem. Przygotowała dynamiczną rozgrzewkę, a następnie zajęcia ze skoku w dal. Jej zaangażowanie i pasja do sportu sprawiły, że lekcja była inspirująca i pełna pozytywnej energii.
W. Marocka
W minionym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panie ze Stowarzyszenia Kociewskiego Forum Kobiet i Klubu Seniora z Lignów Szlacheckich. Przeprowadziły one bardzo pouczające warsztaty dotyczące upcyklingu. Miały one na celu przybliżenie dzieciom możliwości wtórnego przetwarzania odpadów. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak zmniejszyć nie tylko ilość odpadów, ale również jak je wykorzystać w inny sposób.
A oto efekty ich pracy. Oceńcie sami. My jesteśmy zachwyceni.
Ortografia i interpunkcja mają wielką moc! 🌟
To, że znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych jest ważna 20 marca udowodniły dwie nasze uczennice, które z sukcesami zakończyły zmagania językowe podczas XXII Wiosennego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Collegium Marianum.
Agata Kolaska zajęła 🥈II miejsce w kategorii Najpiękniejsze Wiosenne Dyktando - zadaniem uczniów było stworzenie własnego tekstu dyktanda.
Maja Rychlicka zdobyła 🥉 III miejsce w konkursie Wiosenne Dyktando.
Brawo! 👏
17 marca w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Świętego Patryka! Było zielono, radośnie i pełne irlandzkiego ducha. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono, a na szkolnych korytarzach można było spotkać koniczynki z ciekawostkami o św. Patryku.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
🍀
18 marca w szkole Jedynka Pelplin odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „𝐌ło𝐝𝐳𝐢𝐞ż 𝐙𝐚𝐩𝐨𝐛𝐢𝐞𝐠𝐚 𝐏𝐨ż𝐚𝐫𝐨𝐦”🔥 W tym roku nasza szkoła wystawiła dwie grupy. Z dumą informujemy, że na "podium" dostali się Vanessa Sroka i Kamil Wojewódka, jednocześnie kwalifikując się do etapu powiatowego.
18 marca odbyła się wystawa twórców lokalnych, na której można było podziwiać prace naszych uczennic Oliwii i Julii Górskich oraz naszego woźnego p. Marka Neumanna. Od wielu lat z pasją tworzy on rzeźby, ale dopiero teraz, pierwszy raz je zaprezentował. Gratulujemy pasji! Jesteśmy z Was dumni!
Jeśli zastanawiacie się co może oderwać młodzież od smartfona, to już Wam mówimy - wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Choć zawiewał chłodny wiatr, nam było wesoło i smakowicie. Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy przygotowali pyszności oraz p. Irminie i panom woźnym za czuwanie nad naszym ogniem i bezpieczeństwem. Zabawy w harcerskim stylu przeprowadziły uczennice z klasy 6b Martyna i Nikola. Ta fantastyczna przestrzeń do wspólnego biesiadowania i edukowania powstała dzięki #Polenergii.
pedagog
Dziewczynki z klasy 3b po raz kolejny przeprowadziły lekcje przyrody. Na początku przeczytały ciekawe fakty o koniach. Następnie zaprosiły klasę do wspólnego rozwiązywania krzyżówki, która sprawdziła wiedzę uczniów. Dodatkowo zaprezentowały różne przedmioty związane z końmi, co pozwoliło uczniom lepiej poznać ich znaczenie. Na zakończenie wręczyły każdemu krótką notatkę do zeszytu, by najważniejsze informacje mogły zostać na dłużej. Lekcja była ciekawa i dostarczyła uczniom wielu nowych wiadomości.
W. Marocka
Dzieci z klasy 1a doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy przede wszystkim dobrze się odżywiać. Z myślą o witaminach, postanowiliśmy zrobić sok owocowy. Był on wykonany przez dzieci, dlatego bardzo wszystkim smakował. Bez dodatku cukru i konserwantów.
A. Zawadzka
Powered by aSc EduPage