• XI Parafialny Konkurs Biblijny

• 12 czerwca odbył się, pod patronatem parafii katedralnej, XI PARAFIALNY KONKURS BIBLIJNY. W tym roku uczniowie zgłębiali przypowieści z Ewangelii wg św. Łukasza. Do biblijnej rywalizacji stanęło 43 uczniów obu pelplińskich szkół: ZKiW nr 1 oraz SP nr 2.

W kategorii klas IV – VI zwyciężyli:
            I miejsce – Weronika Huebner SP nr 2

II miejsce – Wiktoria Laszczyk SP nr1

III miejsce – Faustyna Klin SP nr 2 i Celina Leszczyńska SP nr 1

W kategorii klas gimnazjalnych:
            I miejsce –  Daria Gajos Gim nr 1

II miejsce –  Julia Kuczkowska Gim nr 2 i Agnieszka Habas Gim nr 1

III miejsce – Agata Toporowska Gim nr 2
            Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy.
            Serdeczne podziękowania składamy Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Brzezińskiemu, który objął patronat nad konkursem i sponsorował wszystkie nagrody oraz tradycyjną już pyszną niespodziankę (deser lodowy) dla wszystkich uczestników.

• Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej