Zajęcia w 2b
10.03.20213W piątek oraz poniedziałek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach poświęconych patronowi szkoły. Fotorelacja z zajęć z klasy 2b.
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie oraz Szkolny Konkurs Plastyczny
05.03.2021235 marca zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o naszym Patronie. Tradycyjnie do rywalizacji zaprosiliśmy uczniów ZKiW nr 1. W finale konkursu, który odbył się 1 marca, zmierzyło się dwudziestu sześciu uczniów. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych prezentując bardzo wysoki poziom wiedzy. Główny patronat nad konkursem objął Proboszcz Parafii Ks. inf. Tadeusz Brzeziński, który ufundował wszystkie nagrody.
Wyniki tegorocznej edycji konkursu:
klasy 4-6
1. MARIANNA PAUCH SP2 6B
2. MAJA RYCHLICKA SP2 4A
3. NIKODEM GRDEŃ SP2 6B
4. MIKOŁAJ WARYCH ZKiW1 6B
5. DOMINIKA DUDZIAK ZKiW1 4B
klasy 7-8
1. ŁUCJA BADZIĄG SP2 8A
2. MAŁGORZATA PUCHOWSKA SP2 8B
3. KINGA BAUER SP2 8A
Do rywalizacji stanęli również nasi uczniowie klas trzecich, próbując swoich sił. Komisja wytypowała I i II miejsce. III miejsca nie przyznano.
1. JOANNA ZALEWSKA 3A
2. TYMOTEUSZ SZLICHT 3B
Wszystkim uczniom dziękujemy i gratulujemy ogromnej wiedzy. Księdzu Proboszczowi dziękujemy za patronat nad konkursami religijnymi w naszej szkole oraz ogromną życzliwość, przychylność i wspieranie naszych działań oraz pomoc w postaci nagród książkowych.
5 marca rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III, który został ogłoszony w związku z Dniem Patrona. Uczniowie klas pierwszych rysowali portret biskupa Dominika, zaś zadaniem uczniów klas drugich i trzecich było przedstawienie Patrona jako biskupa Pelplina.
Oto wyniki konkursu plastycznego
na poziomie klas pierwszych:
I miejsce – Lena Huebner
II miejsce – Sandra Kucharczyk
III miejsce – Klara Blok
wyróżnienie – Karol Słowikowski
na poziomie klas drugich:
I miejsce – Martyna Murzydło
II miejsce – Weronika Hajduk
III miejsce – Jakub Petka
wyróżnienie – Filip Grochocki
na poziomie klas trzecich:
I miejsce – Joanna Zalewska
II miejsce – Joanna Ratz
III miejsce – Inka Starke
wyróżnienie – Nina Janka
KOLEJNE SPRAWNOŚCI „MISTRZA DWÓJKI” ZDOBYTE
04.03.202136Uczniowie klasy 3 b, pomimo trwającej pandemii, kontynuują zdobywanie sprawności w ramach programu „Mistrz Dwójki”.
W I semestrze roku szkolnego doskonalili swoje umiejętności w zakresie gimnastyki. Były to ćwiczenia na drabinkach (zwis przodem z podciągnięciem nóg), na drążku (wymyk), chód równoważny na ławeczce (z obrotem, przysiadem, półwagą i zeskokiem), skoki przez skakankę (w przód i w tył obunóż, jednonóż, pajacykiem, z rękoma i nogami skrzyżowanymi) oraz przewrót w tył.
Podczas nauki zdalnej odbywała się nauka tańca – układ choreograficzny do znanego przeboju Viki Gabor.
Po powrocie do szkoły po feriach zimowych, wykorzystując śnieżną aurę, uczniowie zjeżdżali z górki na jabłuszkach (przodem, tyłem, z obrotem).
Efektem podjętych zadań są zdobyte sprawności: 𝐆𝐈𝐌𝐍𝐀𝐒𝐓𝐘𝐊𝐀, 𝐓𝐀𝐍𝐂𝐄𝐑𝐙𝐀 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐒𝐀𝐍𝐄𝐂𝐙𝐊𝐀𝐑𝐙𝐀.
K. Bembenek
Wyniki konkursu "Język polski jest Ą-Ę"
02.03.2021921 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie „Język polski jest ą-ę” (należało stworzyć mema lub demotywatora promującego nasz język ojczysty). Otrzymaliśmy bardzo pomysłowe prace, tym samym jury nie miało łatwego wyboru. Nie mniej jednak z radością ogłaszamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu:
𝕴 𝖒𝖎𝖊𝖏𝖘𝖈𝖊
Kamil Kinczewski z kl. 4a oraz Nikodem Grdeń z kl. 6b
𝕴 𝕴 𝖒𝖎𝖊𝖏𝖘𝖈𝖊
Agata Kolaska z kl. 4a
𝕴 𝕴 𝕴 𝖒𝖎𝖊𝖏𝖘𝖈𝖊
Amelia Ponczek z kl. 8b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, a Państwa zapraszamy do obejrzenia twórczości uczniów.
N. Piechowska
Międzyszkolny konkurs pięknego czytania
27.02.2021Po raz dziewiętnasty obył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas trzecich pelplińskich szkół. W tym roku ze względu na trwającą pandemię konkurs odbył się online.
25 lutego 2021 r. jury w składzie: Danuta Nojman i Izabela Janeczek, po wysłuchaniu nagranych prezentacji konkursowych wybrało zwycięzców.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – ELIZA ĆWIKLIŃSKA (SP 2 PELPLIN)
II miejsce – MAJA BUKOWSKA (SP 2 PELPLIN)
III miejsce – IRMINA KŁOPOTEK (ZKiW 1 PELPLIN)
wyróżnienie – MARIA MUCHA (SP 2 PELPLIN)
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pięknych prezentacji, a nagrodzonym zwycięstwa.
Nagrody zostaną przekazane do szkół.
K. Bembenek, K. Borowska, E. Żur
2
Stypendyści
17.02.202112𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞ś𝐦𝐲 𝐝𝐮𝐦𝐧𝐢 𝐢 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐬𝐳𝐜𝐳ęś𝐥𝐢𝐰𝐢, 𝐛𝐨𝐰𝐢𝐞𝐦 𝐚ż SZESNASTU 𝐮𝐜𝐳𝐧𝐢ó𝐰 𝐒𝐏 𝐧𝐫 𝟐 𝐰 𝐏𝐞𝐥𝐩𝐥𝐢𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐝𝐞𝐛𝐫𝐚ł𝐨 𝐝𝐳𝐢ś 𝐳 𝐫ą𝐤 𝐁𝐮𝐫𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐚 𝐌𝐢𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐢 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐰 𝐏𝐞𝐥𝐩𝐥𝐢𝐧𝐢𝐞 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐲 𝐠𝐫𝐚𝐭𝐮𝐥𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞 𝐳 𝐨𝐤𝐚𝐳𝐣𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐳𝐧𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐭𝐲𝐩𝐞𝐧𝐝𝐢ó𝐰 (𝐧𝐚𝐮𝐤𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐢 𝐚𝐫𝐭𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡)
𝐆𝐫𝐚𝐭𝐮𝐥𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐬𝐭𝐲𝐩𝐞𝐧𝐝𝐲𝐬𝐭𝐨𝐦 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐨𝐦.
𝐉𝐞𝐬𝐭 𝐜𝐨 ś𝐰𝐢ę𝐭𝐨𝐰𝐚ć!
Paulina Glock, Laura Piechowska, Zuzanna Libiszewska, Marianna Pauch, Zuzanna Szenyk, Amelia Jóźwiak, Julia Kalkowska, Bartosz Puchała, Paulina Nagórska, Jan Koszczyński, Kinga Bauer, Nella Konkel, Vannesa Sarnowska, Martyna Rogowska, Weronika Sak, Wiktoria Laniecka oraz Agata Żebrowska - oto nasi stypendyści!
Tłusty czwartek i Światowy Dzień Kociewia w świetlicy
17.02.202123Miniony tydzień obfitował w liczne święta, tym samym dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe miały pełne ręce roboty. 10 lutego świętowaliśmy Światowy Dzień Kociewia i z tej okazji uczniowie projektowali elementy własnego ubioru ozabiając je wzorami kociewskimi. Natomiast w ukochany przez wszystkich TŁUSTY CZWARTEK tworzyli magiczne plastelinowe pączki. Nie zabrakło również licznych opowieści i ciekawostek związanych z tymi wyjątkowymi datami.
wychowawcy świetlicy
Włączenie pierwszaków w poczet czytelników
17.02.20217We wtorek 16 lutego 2021 r. odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas pierwszych. Nauczyciele bibliotekarze zapoznali dzieci z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej oraz jej zasobami. Odbyła się pogadanka na temat pracy nauczyciela bibliotekarza, roli jaką pełni biblioteka oraz zasad jej funkcjonowania. Najważniejszym punktem spotkania było jednak uświadomienie pierwszoklasistom, jak ważne jest szanowanie oraz dbanie o książki. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zgromadzone zasoby (zbiory książek) znajdujące się w bibliotece, podczas których zatrzymali się przy regałach z lekturami, wierszami oraz bajkami dla uczniów klas I-III. Znalazł się też czas na rozmowę na temat ulubionych książek dzieci. Na zakończenie każdy pierwszoklasista wypożyczył wybraną przez siebie książkę oraz otrzymał ozdobną zakładkę na pamiątkę pierwszej i miejmy nadzieję, nie ostatniej wizyty w bibliotece szkolnej.
Bresa, I. Chmielecka, K. Borowska
Wyniki konkursu literackiego - Światowy Dzień Kociewia
15.02.20215Na poniższych zdjęciach zamieszczamy wyniki szkolnego konkursu literackiego organizowanego z okazji Światowego Dnia Kociewia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Twórczość naszych uczniów jest dowodem na to, że warto pamiętać o urokach naszej krainy
Rozdanie nagród nastąpi po powrocie do zajęć stacjonarnych.
polonistki
Edukacja regionalna w klasie Ia
15.02.20215W środę, 10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji zajęciaw klasie I a były poświęcone edukacji regionalnej. Uczniowie poznali herb Kociewia, uczyli się hymnu kociewskiego, opisywali strój regionalny, kolorowali wzór haftu. Mieli możliwość obejrzenia filmu o regonie i małej wystawy przygotowanej przez nauczyciela. Oglądali dawne żelazka, mielili kawę w starym młynku, podziwiali rzeźby o tematyce religijnej.Wysłuchali legendy o diabelskim kamieniu Andrzeja Grzyba i bajkę Bernarda Janowicza „Kurónek i kokoszka”. Wysłuchali też kolęd śpiewanych po kociewsku. Najtrudniejsza okazała się sama gwara kociewska.
Na koniec odwiedziły nas dzieci z zespołu „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”. Zaprezentowały stroje kociewskie, instrumenty: diabelskie skrzypce i burczybasoraz fragmenty gwary.
Kociewie to nasza mała ojczyzna i chętnie będziemy ją dalej poznawać!
B. Kowalewska
Światowy Dzień Kociewia
12.02.20211410 lutego uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Kociewia. Członkowie zespołu kociewskiego „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” odwiedzili klasy I-III, prezentując im nasz region.
Dzieci dowiedziały się z jakich elementów składa się strój kociewski, jak wygląda haft kociewski, wysłuchały gadki kociewskiej. Miały też okazję usłyszeć brzmienia diabelskich skrzypiec i burczybasa. Na zajęciach rozwiązywały łamigłówki kociewskie. Spotkania, jak widać na zdjęciach, wywołały dużo uśmiechu na twarzach.
Katarzyna Bembenek
10 lutego - Światowy Dzień Kociewia!
10.02.202112O tak ważnym święcie nie można zapomnieć, dlatego też nauczyciele SP nr 2 w Pelplinie przygotowali dla swoich uczniów liczne atrakcje i wyzwania.
W tym tygodniu podczas zajęć plastycznych, na lekcjach z wychowawcami, na języku polskim, a także w świetlicy nasza szkolna młodzież poznaje uroki Kociewia.
Poniżej z dumą przedstawiamy prace plastyczne naszych uczniów, a już niebawem opublikujemy wyniki konkursu literackiego "Wiersz o Kociewiu" oraz inne zdjęcia ze szkolnych obchodów Światowego Dnia Kociewia.
red.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie