• Zabawa andrzejkowa w świetlicy szkolnej!

04.12.2022

We wtorek 29 listopada w świetlicy szkolnej została zorganizowana zabawa andrzejkowa. Dzieci niczego się nie spodziewały, a na ich twarzach widać było zaskoczenie, gdy wchdząc do sali zauważyły balony, kolorowe światła oraz głośniki. Z całą pewnością zabawę można zaliczyć do udanych (co widać na zdjęciach, które są złej jakości, bowiem dzieci cały czas były w ruchu). Jak przystało na zabawę andrzejkową nie obyło się bez wróżb: były losy z radami, wróżby z butów, przebijanie serdusza z imieniem przyszłych małżonków oraz "łapanie" gwiazdek z wróżbą na przyszłość.

wychowawcy świetlicy

• KONCERT PAMIĘCI

03.12.2022

25 listopada 2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się piętnasty Koncert Pamięci. Miał on charakter „wspominkowy”.

Na scenie Domu Kultury pojawili się wokaliści naszej szkoły. Zaproszenie przyjęli zarówno ci, którzy aktualnie uczą się w szkole, jak i absolwenci (po mikrofon sięgnęli po dobrych paru latach). Zaśpiewali piosenki następujących artystów: Anna German, Violetta Villas, Danuta Rinn, Agnieszka Osiecka, Jarosław Kukulski, Marek Grechuta, Krzysztof Klenczon, Mirek Breguła, Janusz Kruk, Jonasz Kofta, Irena Jarocka, Janusz Kondratowicz, Anna Jantar, Kasia Sobczyk, Bogusław Mec i Jacek Lech.

Wystąpiły: Maria Mucha, Joanna Zalewska, Oliwia Drossel, Julia Laskowska, Paulina Glock, Zuzanna Libiszewska, Marianna Pauch, Zuzanna Szulc, Agata Mrozińska, Zofia Żebrowska, Julia Kuczkowska, Angelika Kamińska, Daria Staniszewska, Iga Wensierska, Kamila Wensierska, Lidia Grudniewska oraz Emilia Laskowska.

Sala wypełniona po brzegi, znane wszystkim znane przeboje, wspólny śpiew sprawiły, że Koncert Pamięci przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji wszystkich piętnastu koncertów.

Już dziś zapraszam na koncert majowy.

• Chłopcy wygrywają mistrzostwo gminy w dwa ognie🏆 🥇

01.12.2022

Dziś, w pierwszy dzień grudnia 2022 r. nasza drużyna chłopców z klas czwartych uczestniczyła w Gminnych Igrzyskach Dzieci w dwa ognie usportowione. Zawody rozegrane zostały na sali sportowej szkoły w Małych Walichnowach, stawiły się 4 reprezentacje. Miło nam zakomunikować, że SP nr 2 w Pelplinie po wygraniu wszystkich meczów zajęła 1 miejsce i uzyskała tytuł mistrza gminy Pelplin oraz awansowała na zawody powiatowe.

Tak kształtowały się wyniki naszej drużyny:

SP nr 2 Pelplin 25:16 ZKiW Kulice

SP Małe Walichnowy 20:31 SP nr 2 Pelplin

ZKiW nr 1 Pelplin 25:33 SP nr 2 Pelplin

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, 6 punktów

2. Jedynka Pelplin, 5 punktów

3. Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach, 4 punkty

4. ZKiW Kulice, 3 punkty

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych zawodników: Dawid Bednarek, Szymon Bobrzyński, Jonatan Borkowski, Igor Czech, Antoni Kończewski, Michał Mańkowski, Szymon Smugaj, Rafał Willma.