• Dzień Edukacji Narodowej 📖📚📐📝

15.10.2023

W piątek w Naszej Szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej, samorząd uczniowski również włączył się w organizację tego wydarzenia rozdawając wszystkim pracownikom naszej placówki ekologiczne torby z logiem szkoły oraz napisem "Przyjaciel Dwójki".

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły za ich wkład i zaangażowanie w rozwoj każdego ucznia naszej szkoły.

• Miska pełna witamin

12.10.2023

9 października uczniowie klasy 2b zamienili się w kucharzy. Każdy przyniósł ulubione owoce lub warzywa, deseczkę i nożyk. Nasza klasa stała się kuchnią i zaczęło się wielkie krojenie. Ten dzień był bardzo smaczny, zdrowy i kolorowy.

10.10.2023

W tradycję naszej szkoły wpisał się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. W tym roku odbył się 9 października w szkolnej bibliotece. Do zmagań recytatorskich przystąpiło jedenastu uczniów. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Jury w składzie : Jolanta Lewandowska, Wiktoria Marocka i Beata Kowalewska przyznało następujące nagrody:

• Gość specjalny

10.10.2023

Gość specjalny

Klasa 1a, 2b i 2c miały przyjemność gościć Roksi - mieszkankę Schroniska dla Zwierząt w Starogardzie Gdańskim wraz z opiekunami. Głównym założeniem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz poznanie pracy pracownika schroniska.

W podziękowaniu za cenną lekcję uczniowie zebrali sporo karmy, artykułów higienicznych i kocy dla zwierząt.

• Bezpieczni na drodze

08.10.2023

W naszej szkole ogromną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa.Dlatego zaprosiliśmy do nas przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych oraz jak zachować się w sytuacjach zagrożenia: gdy zaczepi nas obca osoba, czy też zaatakuje nas pies. Ważnym elementem spotkania była również wzmianka o bezpieczeństwie w sieci. Na zakończenie uczniowie otrzymali odblaskowe misie ufundowane przed Urząd Miasta Pelplin.Serdecznie dziękujemy mł. asp. Wiolecie Maras-Dudyńskiej za cenną lekcję i poświęcony czas.

• Warsztaty chemiczne

07.10.2023

Dnia 4 października 2023r. klasa 3a i 3b wybrały się do Stacji Dobrego Czasu w Tczewie, aby wziąć udział w warsztatach pt. „Laboratorium Małego Chemika”. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca chemika, poznały szklane naczynia, używane w pracowni chemicznej (tj. zlewka, kolba czy probówka) oraz przebrały się w odpowiedni strój (fartuch, rękawiczki, maseczka). Uczniowie pod okiem p. Emilii samodzielnie przeprowadzali kilka eksperymentów związanych z barwą. Zajęcia przebiegły sprawie, a czas upłynął tak szybko, że ani się nie obejrzeliśmy, a już było trzeba wracać do domu. Miejmy nadzieję, że pierwsze doświadczenia zaowocują zwiększoną dociekliwością poznawczą naszych uczniów.

• Pierwsza wspólna wycieczka klas czwartych za nami

06.10.2023

W piątek 6 października klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do niezwykłego muzeum - Niewidzialny Gdańsk. Po tym miejscu oprowadzają przewodnicy, którzy są niewidomi. Uczą jak poznawać świat innymi zmysłami. Poruszaliśmy się w zupełnej ciemności, a za pomocą dotyku i zmysłu rozpoznawaliśmy różne przedmioty. Przewodnicy opowiedzieli nam o świecie, w którym żyją i o trudnościach, z którymi zmagają się każdego dnia. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

• KLASA 3B WITA JESIEŃ W GOSPODARSTWIE ROLNYM W BIELAWKACH

04.10.2023

29 września 2023 r. w godzinach popołudniowych uczniowie kl. 3b udali się do gospodarstwa rolnego w Bielawkach. Chcieli w ten sposób powitać jesień. Najpierw poznali pracę rolnika. Gospodarz opowiadał o maszynach rolniczych, do czego służą i w jaki sposób działają. Dzieci z bliska zobaczyły zwierzęta hodowane na wsi: byki, krowy, kozy. Podczas wycieczki po gospodarstwie uczniom towarzyszyły urocze kotki. Następnie wspólnie z rodzicami piekli kiełbaski w ognisku i wesoło spędzili czas na zabawie. Atrakcją wyjazdu była przejażdżka w przyczepie, a pamiątką prześliczne słoneczniki i odblaski w kształcie krowy.

• Rekolekcje

02.10.2023

W dniach 29.09 - 30.09.2023 młodzież klasy 8a SP2, a dokładnie kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, uczestniczyli w REKOLEKCJACH KERYGMATYCZNYCH.

Od piątku do soboty nasza młodzież uczestniczyła w naukach poświęconych podstawom wiary, które odbywały się w kościele Bożego Ciała i częściowo w ZKiW nr1. Księdzu Tomaszowi w głoszeniu Słowa pomagały panie: Julita i Justyna. Wszystkim prowadzącym serdecznie dziękujemy👍

• Konkurs o ŚW. OJCU PIO

02.10.2023

W tym roku minęło dokładnie 55 lat od śmierci niezwykłego, Bożego człowieka – św. Ojca Pio.

We wrześniu, przed wspomnieniem Św. Pio z Pietrelciny nasi uczniowie podczas katechez poznali postać tego świętego oraz brali udział w konkursach. Klasy trzecie uczestniczyły w konkursie plastycznym, a starsi stanęli do zmagań w konkursie wiedzy.

• Nagłówek