• Konkursy bożonarodzeniowe

21.12.2023

ostatnim miesiącu odbyły się dwa konkursy dla uczniów naszej szkoły. Dla klas 1-3 zorganizowano "Christmas Stocking", gdzie uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie bożonarodzeniowej skarpetki. Kreatywność i pomysłowość dzieci przeszły wszelkie oczekiwania, co sprawiło, że wybór zwycięzców był niezwykle trudny.

• Świąteczny kiermasz SU 🌲

21.12.2023

W środę Samorząd Uczniowski zorganizował świąteczny kiermasz słodkości. Na trzech pierwszych przerwach można było zakupić pyszne ciasta, babeczki i pierniczki 🎂W tym roku na naszych uczniów czekały także nowości: kubki i puzzle "Przyjaciela Dwójki" ❤️

Tych, którzy wczoraj nie zdążyli zakupić puzzli lub kubka zapraszamy do świetlicy szkolnej, tam czekają na Was nasze zapasy 😉

• Spotkanie z Mikołajem

19.12.2023

Z okazji Mikołajek klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do Rajskich Łąk. 🧑‍🎄Miejsce w szczególnie naturalnym klimacie pozwala na obcowanie z naturą zarówno porą letnią jak i zimową. ❄️Tego dnia dzieci miały okazję nakarmić różne zwierzątka, spróbowały swoich sił w wypiekaniu ciasteczek, napisały list do Świętego Mikołaja i zamieniły z nim kilka słów. 🍪Jakże wielkim zdziwieniem okazało się, że podglądając Śnieżynkę podczas jej prac - do Rajskich Łąk dzwonili rodzice naszych uczniów, zamawiając prezenty na święta.🎁

• Zaczytani

19.12.2023

12 grudnia uczniowie klasy 2c wybrali się do szkolnej biblioteki, aby zapoznać się z tym ciekawym zakątkiem naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się, jak opisane są półki z książkami oraz w jakim miejscu szukać czegoś interesującego dla siebie. Od tej pory przygoda z książkami rozpoczęła się na dobre. Dziękujemy Pani Katarzynie oraz Pani Zdzisławie za ciekawą lekcję. 💐

• KARMNIKI NA MEDAL

18.12.2023

W tegorocznym konkursie na ,,Najlepszy karmnik” wzięło udział 33 uczestników z klas I-III. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich bliskim za włożony trud i serce w przygotowanie prac na konkurs. Mamy nadzieję, iż wspólna praca przyczyniła się również do miłego spędzenia wolnego czasu i pogłębienia więzi między dziećmi a ich bliskimi. Mamy nadzieję, że będziecie systematycznie dokarmiać ptaki, je poznawać i podziwiać.

• Warsztaty pieczenia pierniczków

18.12.2023

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasa 3c wybrała się do Bistro na Ostrym Rogu na warsztaty pieczenia pierników. Najpierw uczniowie samodzielnie przygotowali ciasto. Po 20 minutach upieczone pierniki zagościły na stołach, więc dzieci ochoczo zabrały się do dekorowania ciasteczek. Wszyscy stworzyli niepowtarzalne pierniki, które będą smacznym upominkiem lub piękną ozdobą choinkową.

• Grudzień w świetlicy!

W grudniu zawsze dużo się dzieje i tak też było w świetlicy szkolnej :)

Zaczęliśmy od strojenia choinki i zadbania o wystrój świąteczny w naszej sali - na oknach pojawiły się krasnale, na drzwiach własnoręcznie wykonane bombki. Każdego dnia świetnie się bawiliśmy i mieliśmy "pełne ręce roboty".

• Przygotowanie zdrowych sałatek

,,Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to klucz do zdrowia”

Na jednej z lekcji biologii uczniowie klasy 7a przygotowywali pyszne sałatki owocowe, owocowo-warzywne warzywne.

Następnie poszczególne zespoły przedstawiały skład przygotowanej przez siebie potrawy – zawartość białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin, soli mineralnych oraz ilość energii w 100g. Wybrane przez uczniów jury składające się z przedstawicieli poszczególnych zespołów wybrało najlepszy zestaw spośród przedstawionych potraw. Było to bardzo trudne, ponieważ każdy z nas ma swoje ulubione smaki, swoje preferencje, ale biorąc pod uwagę wszystkie czynniki takie jak: estetykę wykonania potrawy, skład, zawartość witamin, kaloryczność i wpływ na organizm udało się im się w końcu dojść im do porozumienia.

• Świetlicowy turniej gry UNO

08.12.2023

W minionych tygodniach w świetlicy szkolnej toczyły się rozgrywki gry UNO. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, do udziału zgłosiło się ponad 20 dzieci. Rywalizacja była wielka, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że turniej przyniesie nam tyle emocji ☺️ Ostatecznie do finału zakwalifikowało się czworo chłopców, którzy w ostatecznej rozgrywce wyłonili spośród siebie mistrza!

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z POMYSŁOWYM DOBROMIREM

07.12.2023

6 grudnia 2023 r. uczniowie kl. 2a, 2b i 3b uczestniczyli w świątecznych warsztatach z Pomysłowym Dobromirem. Podczas warsztatów świecowych powstały świece w słoikach. Dzięki parafinie żelowej dzieci swemu dziełu nadały świąteczny zapach, barwę oraz wygląd. Na drugich warsztatach powstał las zamknięty w słoiku. Warsztaty przebiegały w świątecznej, miłej atmosferze, za co dziękujemy prowadzącym. Zarówno świeczka, jak i las w słoiku ozdobią świąteczny stół i wypełnią dom pięknym zapachem.

• Wyniki konkursu z j. angielskiego

Wyniki ko

W listopadzie odbył się szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny z j. angielskiego.

Klasy 4-6I - Zofia Sawczak kl. 6 II - Bartosz Nalborski kl. 5 oraz Tymoteusz Szlicht kl. 6 III - Adam Szymczak kl. 4

Klasy 7-8I - Aleksander Nabakowski kl. 8II- Amelia Kuczkowska kl. 7III- Zuzanna Jabłońska kl. 8 oraz Helena Wojakowska kl. 7 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Mikołajki w Owidzu klasa 1 a i 1 b

07.12.2023

Mikołajki klasa 1a i 1b spędziły w Grodzisku w Owidzu. Czekając na spotkanie ze Świętym Mikołajem, dzieci brały udział w warsztatach, stroiły pierniczki i malowały choinki. Nie zabrakło też zabaw przy muzyce. Na zakończenie każde dziecko miało okazję osobiście porozmawiać z Mikołajem, który z okazji swoich imienin przekazał im również piękne upominki. Wszyscy wspaniale się przy tym bawili ☺️🎅🏻🙂🎅🏻

• Nagłówek