• Informacje podstawowe

Godziny pracy świetlicy szkolnej:

Ważne dokumenty:

KARTA ZGŁOSZENIA dziecka do świetlicy szkolnej

Regulamin świetlicy COVID

WAŻNE INFORMACJE

1. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.45-15.45.

2. Rodzice zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicynajpóźniej o 15.45.

3. Nie podlega opiece wychowawców dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić się u wychowawcy po wejściu do świetlicy.

4. Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.

5. Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice.

6. Dziecko przebywające w świetlicy każdorazowo zgłasza potrzebę wyjścia ze świetlicy u wychowawcy (np. do toalety, biblioteki, itp.).

7. Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty. Prosimy, aby dzieci
            nie przynosiły do szkoły wartościowych przedmiotów.

8. Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem. Osoba odbierająca dziecko zobowiązana jest, powiadomić o tym wychowawcę świetlicy.

9. Uczniowie, którzy posiadają pisemne pozwolenie rodziców, mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu. Jednakże muszą swoje wyjście zgłosić opiekunowi pełniącemu dyżur.

W przypadku jakichkolwiek zmian w sposobie odbioru lub powrotu dziecka do domu informacje w formie PISEMNEJ należy przekazywać bezpośrednio do wychowawcy świetlicy.

• DOWOZY

• Korzystanie z bezpłatnego transportu lub zwrotu kosztów przejazdu przysługuje uczniom niepełnosprawnym, ale także pełnosprawnym ze względu na odległość od miejsca zamieszkania do szkoły.

Zgodnie z art. 39 ust. 2 i ust. 3 ustawy Prawo oświatowe gmina ma obowiązek ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych w taki sposób, aby umożliwić wszystkim dzieciom wypełnianie obowiązku szkolnego, że spełnieniem warunku, że droga dziecka z domu do szkoły nie może przekraczać:

3 km – w przypadku uczniów klas I–IV szkół podstawowych,

4 km – w przypadku uczniów klas V i VIII szkół podstawowych.

Jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie dziecko mieszka przekracza odległości wymienione powyżej dziecku przysługuje bezpłatny transport.

Ważne dokumenty:

Deklaracja dotycząca korzystania z dowozu i odwozu na zajęcia szkolne