Jeśli masz problem - odwiedź mnie!
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Aby przypomnieć uczniom jak ważne jest dbanie o swój dobrostan, dla klas IV - VIII zorganizowano konkurs plastyczny na temat: Moje sposoby na dobre samopoczucie. We wszystkich klasach młodszych została natomiast dzisiaj przeczytana bajka terapeutyczna. Uczniowie tychże klas otrzymali zadanie. Mają narysować to, czego nauczył się główny bohater przeczytanej bajki. Dzięki temu będą mogli utrwalić sobie jej motto.
Na korytarzu szkolnym została także zawieszona gazetka, na której znajdują się afirmacje. Są to stwierdzenia, które ułatwiają nam budowanie pozytywnych przekonań na temat siebie, innych ludzi czy własnej przyszłości.
Alicja Cymanowska, psycholog
Nagłówek
We wrześniu psycholog szkolny przeprowadził w każdej klasie zajęcia mające na celu poszerzenie kompetencji emocjonalno – społecznych uczniów.
W klasach I – V rozmawiano na temat emocji i pracy psychologa. Podczas spotkania poszukiwano odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: czy wszystkie emocje są nam potrzebne, czy płacz jest dobry, czy złość jest zła, kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa.
Celem zajęć w klasach VI i VII było natomiast ustalenie cech klasy, do której każdej chciałby uczęszczać. Następnie uczestnicy warsztatów zdecydowali nad jaką umiejętnością chcą w najbliższym czasie popracować, aby ich klasa była jeszcze bardziej przyjazna dla każdego ucznia.
Z kolei w kasach VIII z racji zbliżających się egzaminów, poruszono temat stresu. Celem spotkania było przede wszystkim ustalenie skutecznych i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z nim.
Alicja Cymanowska - psycholog
Wrześniowe warsztaty
- 27.09.2021 19:33
- We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez psychologa szkolnego.
We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez psychologa szkolnego.
W klasach I – III zostały przeprowadzone warsztaty na temat złości. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie czy złość jest zła a także w jaki sposób ją wyrażać, aby nie ranić siebie oraz innych osób.
W klasach IV – VI zastanawialiśmy się z kolei, czy emocje są naszym wrogiem czy przyjacielem. Uczniowie poznali też zdrowe (konstruktywne) sposoby radzenia sobie z nimi.
W najstarszych klasach (VII – VIII) poruszyliśmy temat problemów i trudności z jakimi może zmagać się obecnie młodzież. Poszukiwaliśmy także sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Uczniowie dowiedzieli się czym są myśli zaradcze i dlaczego warto je stosować na co dzień.
Fotorelaca - TUTAJ
Alicja Cymanowska
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły