Menu

Pedagog Logopeda

Dyżury pedagogów

 

M. Pauch

G. Świtała

PONIEDZIAŁEK

9.30 – 14.30

8.00 – 12.00

WTOREK

7.40 – 9.40

8.30 – 11.30

12.30-14.30

ŚRODA

8.00 – 14.00

8.00 – 9.00

CZWARTEK

7.40 – 9.40

8.30 – 13.30

PIĄTEK

8.30 – 13.30

8.00 – 13.00

 

2018/2019

Offline challenge 24 h
Ta inicjatywa została podjęta przez naszą społeczność dzięki akcji Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 5 lutego nasze wyzwanie podjęli nauczyciele oraz uczniowie. 

Co nam daje taki challenge? Otrzymujemy informację, czy to my kontrolujemy nasze użytkowanie sieci, czy sieć zawładnęła nami.

Młodzież przyznała, że nie jest to łatwe wyzwanie; część z góry założyła, ze nawet nie spróbuje się zmierzyć z sobą, część z kolei spróbowała, ale nawyki okazały się silniejsze. Byli też tacy, którym się udało i dla nich wyrazy uznania.
Nasz challenge sprawił, że wiele osób zastanowiło się nad swoim użytkowaniem sieci, a to może oznaczać początek budzenia się świadomego korzystania.  
Profilaktyka z bajkami

W dniu 26 listopada zaproszeni goście p. Maria Czapiewska i Zdzisława Lichnerowicz przybliżały uczniom I-III zagadnienia profilaktyczne w ramach bajkoterapii. Wiersze i bajeczki poruszały tematy związane z takimi tematami jak: bezinteresowność, prawda, współpraca, uczyły radzenia sobie ze złością, smutkiem, wybaczaniem. Dzieci uczyły się poprawnych wzajemnych relacji, by wszystkim nam żyło się lepiej w naszej szkole.

Spotkanie z doradcą zawodowym klas III gimnazjum

W ramach Din Kariery Klasy III-cie gimnazjum rozmawiały z doradcą zawodowym p. Bogumiłą Sankowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tczewie nt. budowania własnego szczęścia w sferze edukacyjnej i zawodowej. MP

Spotkania z zawodami

W ramach Dni Kariery odbyły się 17 października "Spotkania z zawodami", podczas których gościliśmy p. Katarzynę Kluczewską i p. Barbarę Grabska z Urzędu Skarbowego w Starogardzie Gdańskim, p. Ewelinę Igłowską - logopedę z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie oraz p. Dyrektor Emilię Rzeniecką i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

Dziękujemy za przekazanie młodzieży wielu cennych informacji, które posłużą do planowania kariery.

Małgorzata Pauch - pedagog

Profilaktyczna środa - odpowiedzialnie i z szacunkiem

Środa była dniem poświęconym profilaktyce zachowań ryzykownych i przypomnieniu przepisów związanych z użytkowaniem internetu. W realizacji tego zadania pomógł nam nasz dzielnicowy - p. Arkadiusz Grenc. Uczniowie żywo interesowali się poruszanymi tematami, zasypując gościa pytaniami nawet podczas przerwy. 
Głównymi hasłami przyświecającymi spotkaniu były ODPOWIEDZIALNOŚĆ I SZACUNEK.
MP

Warsztaty z doradcą zawodowym

Podczas zajęć z doradcą zawodowym p. Emilią Szafraniec młodzież odkrywała i trenowała kompetencje miękkie. Obok kwalifikacji, to właśnie umiejętności społeczne i psychofizyczne odgrywają znaczącą rolę na rynku pracy. Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach III-ich gim. i w klasach VIII-ych. MP

 IIIB bim w Firmie Elmot z Kopytkowa

Nasza młodzież ceni sobie wycieczki zawodoznawcze, dlatego w ramach OTK, klasa IIIB złożyła dziś wizytę w firmie ELMOT z Kopytkowa. Uczniowie poznali proces produkcyjny budynków modułowych o konstrukcji stalowej oraz dowiedzieli się o zaletach budownictwa pasywnego. Nastroje do zdobywania wiedzy były świetne za sprawą p. Wojciecha Kaspreka, który nas zaznajamiał z firmą Elmot. Dziękujemy!!!   MP

Ja nie widzę Ciebie - Ty zobacz mnie

Ja nie widzę Ciebie - Ty zobacz mnie. Pod tym hasłem przeprowadzamy w szkole zajęcia poruszające temat osób słabowidzących i niewidomych. 17 października podczas lekcji w klasach VI-ych "doświadczaliśmy" niedogodności braku tego ważnego zmysłu i znaczenia pozostałych w odkrywaniu świata. Pomocne również okazały się filmy ukazujące problemy osób niewidomych. MP

2017/2018

Między nami kobietami...

Dzięki uprzejmości p. Anny Grochowskiej, położnej z Pelplińskiego Centrum Zdrowia dziewczęta z klas IIIA i IIIB gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym nt. różnych aspektów dojrzewania.

5 grudnia- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia z okazji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza gościliśmy w naszej szkole pracowników starogardzkiego schroniska ANIMALS z przemiłym pieskiem o imieniu Kuba. Panowie opowiedzieli na czym polega praca w schronisku, jak wygląda żywot zwierząt, które niestety są smutne, często bardzo złe ze względu na to że ktoś je oddał bo się nimi znudził. Uczniowie z klasy VIIA SP i IIA Gim. dowiedzieli się także na czym polega wolontariat i praca wolontariuszy w schronisku.

Szkolni wolontariusze w grudniowych akcjach

Grudzień był dla naszych szkolnych wolontariuszy i Samorządu Uczniowskiego okresem wzmożonej pracy; pomagaliśmy w akcji Caritas "Serce pełne dobra miej" oraz przygotowaliśmy paczkę świąteczną dla mieszkanki Pelplina. Dziękujemy za przekazane dary serca, które sprawiły że ten świąteczny czas stał się bardziej wyjątkowy i szlachetny.

MP

DNI PROFILAKTYKI 2017

20 XI - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - w tym dniu uczniowie włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego „Ubierz się w kolor odwagi - żółty”. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Pelplinie przypomnieli uczniom z klas IV-tych o zasadach bezpiecznego zachowania.

Samorząd Uczniowski przygotował również akcję plakatowania szkoły, która niosła pozytywny przekaz, a wychowawcy podczas spotkań  w klasach przypomnieli o prawach dziecka.

Uczniowie klas I-szych i II-iej SP podczas zajęć w sali edukacyjnej OGNIK PSP w Tczewie zdobywali niezwykle ważne informacje
i umiejętności związane z bezpieczeństwem w gospodarstwie domowym.

 

21 XI - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Tradycyjnie w naszej szkole to szczególny dzień działań profilaktyczno-wychowawczych, dlatego gościliśmy na zajęciach sędziego Sądu Rejonowego p. Rafała Flisikowskiego i kuratora sądowego p. Andrzeja Kabata, którzy rozmawiali z młodzieżą nt. odpowiedzialności prawnej. Samorząd Uczniowski przygotował akcje: „Losowanie - życzliwe zadanie” oraz „Ubierz się w kolor czystości - biały”. Na korytarzach witały nas radosne pozdrowienia i życzliwe słowa. To był naprawdę pozytywny dzień!

MP.

Dzień Ziemi 2018

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji Samorządu Uczniowskiego "PIESZO DO SZKOŁY". Cieszymy się, że tak licznie przybyliście dziś do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach i własnych nogach. Zobaczmy fotograficzne migawki z odchodów tego święta w naszej szkole.

Warsztaty nt. świadomego korzystania z smartfona

6 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dra Macieja Dębskiego  Prezesa Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG i wykładowcę akademickiego, który podczas warsztatów z uczniami klasy VIIb odkrywał, jak istotne jest świadome korzystanie z smartfonów. Młodzi uczestnicy zajęć, doświadczyli jak wartościowe może być używanie smartfona do celów edukacyjnych oraz poznać pułapki, jakie na nich czekają w sieci.
MP

Muzyczna przerwa

Nikt nie zaprzeczy, że życiu szkolnym przerwy mają ogromne znaczenie;) SU przygotował dla najmłodszych naszych uczniów niespodziankę - MUZYCZNĄ PRZERWĘ. Występ Oliwii Mielewczyk i Julii Kleina został nagrodzony przez uczniów klasy IA gromkimi brawami.

Kolędowanie z wolontariuszami DWÓJKI w DPS

Wczoraj nasze wolontariuszki wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Pauch oraz p. Arlettą Trochowską udały do Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie, by przedstawić tegorocznych laureatów Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek z naszej szkoły oraz nasze talenty muzyczne. Na koniec spotkania wspólnie z mieszkańcami DPS śpiewaliśmy kolędy.

AT

Poznawaliśmy zawody - drukarz i introligator

Na zaproszenie ZSP w Pelplinie, grupa uczniów z klas III-ich, uczestniczyła w wizycie studyjnej w Wydawnictwie Bernardinum. Specyfikę zawodów: drukarz i introligator przybliżył nam p. Mirosław Chyła. Miło nam był spotkać ubiegłorocznych absolwentów, a obecnych praktykantów Karola i Kacpra. Dziękujemy p. Agnieszce Demskiej za zaproszenie i "żywą" lekcję zawodoznawczą:) MP

O odpowiedzialnym korzystaniu z nowych narzędzi komunikacyjnych

13 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach na temat właściwego korzystania z technologii komunikacyjnych. Ku zaskoczeniu uczniów, dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o mój z@sięg nie krytykował urządzeń komunikacyjnych. Przekonywał młodzież, że korzystanie z nowych technologii powinno przyczyniać się do ich osobistego rozwoju. Jednocześnie podkreślił, że nałogowe i niekontrolowane korzystanie z internetu, smartfonów, tabletów oraz innych urządzeń i rozwiązań mobilnych jest niebezpieczne dla prawidłowego funkcjonowania młodych ludzi. Apelował, by korzystanie z nowoczesnych narzędzi komunikacji pozostawało pod naszą kontrolą – nigdy na odwrót.

MP

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
    ul. Kościuszki 12 A
    83 - 130 Pelplin
  • (+48) 58-536-15-69
    spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć