• Szkolny konkurs ortograficzny

• 05.03.2021 21:24
        •  W październiku 2020r. w naszej szkole odbył się coroczny konkurs ortograficzny, który miał na celu wyłonienie najlepszego ortografa szkoły podstawowej. Do rywalizacji w dniu 19 października przystąpili uczniów w kategoriach klas VI-VIII oraz uczniowie klas młodszych IV i V.

Konkurs polegał na napisaniu poprawnie dyktanda ortograficznego oraz wykonaniu zadań z zakresu zasad pisowni języka polskiego.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas VI - VIII

I miejsce Marianna Pauch otrzymuje tytuł: Szkolny Mistrz Ortografii

II miejsce Małgorzata Puchowska

III miejsce Julia Puchowska

Wyróżnienia: Julia Kalkowska oraz Filip Trochowski

Kategoria klas IV- V

I miejsce Maja Rychlicka

II miejsce Agata Kolaska

III miejsce Jan Koszczyński

Dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w konkursie. Ortografia to niełatwa dziedzina nauki, zwłaszcza, że posiada wiele wyjątków od reguły. Zapraszamy ponownie za rok.

AS