Menu

 • Szlachetna paczka dla naszych braci mniejszych

  Szlachetna paczka dla naszych braci mniejszych ze schroniska w Starogardzie Gdańskim.
  Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do tej pięknej akcji. W schronisku dla bezdomnych zwierząt mieszka blisko 100 piesków i ok. 30 kotów. Wszystkie są wyjątkowe.
  Dziękujemy SU.
   

 • MIKOŁAJKI W OWIDZU

  6 grudnia klasy I a i I b pojechały do Owidza na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zanim jednak do tego doszło, dzieci wykonywały świąteczne kartki oraz dekorowały pierniczki.

 • Mamy puchar!

  Tradycyjnie już uczniowie z młodszych klas biorą udział w Gminnym Turnieju „MAŁY MISTRZ” w edycji wiosennej i zimowej. Zawody odbyły się 10 grudnia 2018 r. w Rudnie. Nasza drużyna składała się z 5 dziewcząt i 5 chłopców...

 • Wizyta A. Kondratowicz w Pelplinie

  Anna Kondratowicz wraz z bratem Andrzejem odwiedzili Pelplin w związku z Koncertem Pamięci Janusza Kondratowicza. Nasi goście przybyli do Pelplina już w czwartek 22listopada. Po kolacji wysłuchali koncertu organowego w wykonaniu Michała Rakowskiego oraz zwiedzili Bazylikę Katedralną.

 • Mikołajki klasy II a i III a

  Dnia 6 grudnia uczniowie z klasy II a i III a pojechali do Stacji Dobrego Czasu
  w Tczewie na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci spędziły czas na wspólnych zabawach ruchowych, uczestniczyły w warsztatach plastycznych, bawiły się z elfami
  i Świętym Mikołajem. Nie zabrakło oczywiście prezentów. Mikołajki upłynęły w radosnej atmosferze, co potwierdzają zdjęcia.

  A. Bresa i B. Kowalewska

 • Mikołajki kl. IIb i IIc
  08.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki kl. IIb i IIc.

 • Sprawność GIMNASTYKA zdobyta!
  08.12.2018

  3 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I b zaprezentowali swoim rodzicom zdobyte umiejętności i sprawności gimnastyczne. Wykonali zwis na drabinkach, przewrót w przód z przysiadu podpartego oraz  ćwiczenia na drążku zaczepionym na drabinkach – zwis leżąc o tułowiu wygiętym. 

 • II Powiatowy Festiwal Zdrowia

  4 grudnia odbył się w Tczewie II Powiatowy Festiwal Zdrowia. "DWÓJKĘ" reprezentowała dziesięcioosobowa grupa, która rywalizowała w czterech kategoriach: kulinarnej, sportowej, plastycznej i z zakresu wiedzy.

 • Mikołajki
  06.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki.

 • Karmnik dla ptaków

  We wtorek 4 grudnia komisja powołana przez Panią Dyrektor dokonała przeglądu prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu „Karmnik dla ptaków”. W tym roku do konkursu przystąpiło 19 uczniów. W ocenie prac wzięto pod uwagę funkcjonalność, oryginalność, zgodność z tematem oraz pomysłowość.

 • Koncert Pamięci J. Kondratowicza

  Janusz Kondratowicz – poeta, tekściarz, autor tekstów popularnych piosenek m. in. „Tyle słońca w całym mieście”, „Biały krzyż”, „Powrócisz tu” czy „Trzynastego”, główny bohater piątkowego listopadowego wieczoru.

 • Światowy dzień walki z AIDS

  1 grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ustanowiono Światowym Dniem Walki z AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym, jak również osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomić konieczność pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim. 

 • Wojewódzki konkurs plastyczny „Malowała jesień”

  Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi była organizatorem wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „Malowała jesień – Jesienne drzewo”. Udział w tym konkursie wzięli uczniowie klas pierwszych i czwartych szkół podstawowych województwa pomorskiego.

 • Wyjazd kl. I b do Kwidzyna

  Uczniowie kl. I b rozpoczynają zdobywanie sprawności Pływaka w ramach programu „Mistrz Dwójki”.  28 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza lekcja z instruktorem pływania. Dzieci oswajały się z wodą, wykorzystując makarony. Wszystkim dopisywały humory.

  Zajęcia będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu przez trzy lata.

  Katarzyna Bembenek

 • Profilaktyczna środa - odpowiedzialnie i z szacunkiem

  Środa była dniem poświęconym profilaktyce zachowań ryzykownych i przypomnieniu przepisów związanych z użytkowaniem internetu. W realizacji tego zadania pomógł nam nasz dzielnicowy - p. Arkadiusz Grenc.

 • Profilaktyka z bajkami

  W dniu 26 listopada zaproszeni goście p. Maria Czapiewska i Zdzisława Lichnerowicz przybliżały uczniom I-III zagadnienia profilaktyczne w ramach bajkoterapii. 

 • I szkolny konkurs English around us

  29.11.2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – językowego pt. "English around us", który skierowany był do uczniów klas I-III oraz IV- VI szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było zmotywowanie uczniów do nauki j. angielskiego, w szczególności słownictwa otaczającego nas w życiu codziennym oraz rozwijanie spostrzegawczości i pomysłowości.

 • - Obrazek 1

 • Ortografia nie musi być nudna!

  Co prawda 100. rocznica Odzyskania Niepodległości już za nami, jednak działania promujące hasła patriotyczne towarzyszą nam przez cały rok. Tym samym nauczyciele naszej szkoły organizują przeróżne akcje popularyzujące tematykę niepodległościową.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć