Menu

 • Zakończenie gimnazjum 2017/2018
  21.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie gimnazjum 2017/2018.

 • Gala "Asy z Naszej Szkoły"

  21 czerwca 2018r. w kinie Helios w Tczewie odbyła się finałowa gala „Asy z Naszej Szkoły”. W plebiscycie organizowanym przez Gazetę Tczewską i Bank Spółdzielczy wzięło udział 25 szkół.111 laureatów ze szkół podstawowych z powiatu tczewskiego zostało nagrodzonych. Z radością informujemy, że wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszej szkoły: Agata Żebrowska z kl. V a, Faustyna Klin z kl. V a, Julia Puchowska z kl. V b oraz Małgorzata Puchowska z kl. V b.

  Po wręczeniu nagród, wylosowaniu Asów Szczęścia i wyłonieniu Szkoły Szczęścia uczestnicy obejrzeli film „Jurassic Park-Upadłe królestwo”.

  A. Turzyńska

   

 • Impreza sportowo- rodzinna w kl. III b

  W ramach realizacji programu „Mały Mistrz” 14 czerwca 2018 r. odbyła się impreza sportowo-rodzinna podsumowująca trzyletnie zmagania dzieci, zdobywanie przez nich określonych sprawności. Uczniowie zaprezentowali rodzicom umiejętność ćwiczeń z piłką, rozgrywając mecz „piłki chińskiej” oraz minisiatkówki. 

 • Spotkanie pożegnalne SU

  Koniec roku szkolnego wiąże się z pożegnaniami. Dzięki gościnności DPS Pelplin, odbyło się pożegnalne spotkanie z działaczami Samorządu Uczniowskiego. Za nami całe mnóstwo działań i wydarzeń, w które młodzież włożyła wiele zapału i serca. Dziękujemy - to była przyjemność pracować z takim zespołem

 • XVII Gminny Konkurs Kaligrafii
  19.06.2018

  8 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole XVII Gminny Konkurs Kaligrafii. Udział w nim wzięły następujące szkoły: ZKiW nr 1 w Pelplinie, ZSiW W Rudnie, SP w Małych Walichnowach, SP w Małych Słońcach oraz SP nr 2 w Pelplinie (w sumie 32 dzieci klas młodszych) .

  Uczestnicy konkursu przepisywali teksty przygotowane przez organizatorów dostosowane do możliwości wiekowych i w określonym czasie. W przerwie między zmaganiami konkursowymi a ogłoszeniem wyników dzieci zwiedziły Muzeum Diecezjalne w Pelplinie. Po powrocie do szkoły „czekała” na nie słodka niespodzianka.

  Wszystkim dzieciom należą się gratulacje za piękne przygotowanie do konkursu. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy za rok.

  K. Bembenek, K. Borowska, E. Żur

 • „Afryka dzika”

  Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Podróż przez morza i oceany – Afryka dzika”.  Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III z całej Polski. Inspiracją prac miały być podróże po kontynencie afrykańskim, odmienność kulturowa, a także mieszkańcy Afryki.

  8 czerwca 2018 r. zostały opublikowane wyniki konkursu.  Cieszymy się, że wśród jego laureatów znalazła się uczennica kl. III b naszej szkoły.

  Marianna Pauch zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

  Katarzyna Bembenek

 • Śpiewaj z pasją w języku obcym

  W dniu 15 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się VII gminny konkurs "Śpiewaj z Pasją w języku obcym”. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

   W kategorii IV-VI szkoły podstawowej

  I miejsce zajęła Oliwia Nowaczyńska z ZKiW nr1 w Pelplinie

  II miejsce  zajęła Amelia Chraca z Małych Walichnów,

  III miejsce  zajął Karol Neumann z SP nr w Pelplinie

  Wyróżnienia otrzymały: Amelia Kulpińska z Rajków; Agata Mrozińska z SP nr2 w Pelplinie; Małgorzata Puchowska z SP nr 2 w Pelplinie       

   W kategorii klas VII SP oraz II-III gimnazjum

  I miejsce zajęła Adriana Pielecka z ZKiW nr1 w Pelplinie

  II miejsce zajęła Oliwia Mielewczyk z SP nr2 w Pelplinie

  III miejsce zajęła Aleksandra Kluczewska z SP nr2 w Pelplinie

  Natomiast wyróżnienia otrzymały Jadwiga Leszman i Maja Kuczkowska z SP nr2  w Pelplinie

 • Międzywojewódzki Festiwal Zespołów Kociewskich „BRZAD”

   Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim było organizatorem  Międzywojewódzkiego Festiwalu Zespołów Kociewskich „BRZAD”, który odbył się dnia 12 czerwca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubichowie.

 • WYCIECZKA NA KASZUBY

  7 czerwca klasy I a i II a wybrały się na wspólną wycieczkę krajoznawczą do Wdzydz Kiszewskich. Tutaj zwiedziły Kaszubski Park Etnograficzny założony przez Teodorę i Izydora Gulgowskich w 1906 roku.

 • XI Parafialny Konkurs Biblijny

  12 czerwca odbył się, pod patronatem parafii katedralnej, XI PARAFIALNY KONKURS BIBLIJNY. W tym roku uczniowie zgłębiali przypowieści z Ewangelii wg św. Łukasza. Do biblijnej rywalizacji stanęło 43 uczniów obu pelplińskich szkół: ZKiW nr 1 oraz SP nr 2.

 • Zrób coś z niczego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zrób coś z niczego.

 • Wycieczka do Gniewu i Kwidzyna

  5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III b pojechali na wycieczkę. Pierwszym punktem wyjazdu był zamek w Gniewie, po którym oprowadził nas przewodnik. Bardzo podobała nam się sala rycerska, kaplica oraz sala tortur. Po smacznym obiedzie w restauracji spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Gniewu, zwiedziliśmy też kościół św. Mikołaja. Następnie pojechaliśmy do Kwidzyna na basen. Na ostatnich zajęciach z instruktorem pływania każdy uczeń przepłynął całą długość basenu i zdobył sprawność Pływaka  (program „Mały Mistrz”).

  K. Bembenek

 • Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego w Osieku

  Centrum Rehabilitacyjno - Rekreacyjnym Dobry Brat w Osieku od kilku lat jest organizatorem Zaczarowanego Dnia Dziecka Niepełnosprawnego, w którym co roku chętnie bierze udział „ekipa z Pelplina”. Tym razem  p. Andrzej Wolski pokazał się  jako Józef Piłsudski, a p. Kazimierz Krajnik jako żołnierz legionista . Dla zgromadzonych w tym dniu uczestników imprezy śpiewała uczennica kl. 3 a – Oliwia Drossel. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Dnia Dziecka był Andrzej Krzywy z zespołem De Mono.

  Cieszymy się, że mogliśmy umilić przeżywanie tej radosnej uroczystości wszystkim uczestnikom Zaczarowanego Dnia Dziecka.

  Katarzyna Bembenek

 • DYNAMICZNI SENIORZY Z ENERGIĄ
  28.05.2018

  W najbliższym czasie  w Polsce, podobnie jak w całym cywilizowanym świecie, systematycznie zwiększać się będzie liczba i udział w życiu społecznym osób starszych. Do 2025 roku 28% ludności Polski będzie liczyć  60 lat  i więcej. Za ok. 20 lat będą oni stanowić już 1/3 populacji.  Aby wspomóc naturalny proces zastępowalności pokoleń, należy już dziś poważnie zająć się wsparciem  populacji osób przygotowujących się do wejścia w 7 dekadę życia. Oprócz utrzymania samodzielności, sprawności i niezależności, ważnym elementem każdego mądrego programu wsparcia seniorów powinno być uwzględnienie ich  potrzeb: np. społeczna potrzeba aktywności i kontaktu z innymi ludźmi,  potrzeba realizacji swoich pomysłów, rozwijanie pasji i zainteresowań w realnej rzeczywistości. Senior spełniony w zakresie swoich potrzeb jest osobą świadomie kształtującą poczucie trwałości rodziny, która obdarza wnuków zainteresowaniem i akceptacją. Senior zdrowy i aktywny to człowiek zaangażowany w życie rodziny, miejsca, w którym mieszka i państwa, którego jest obywatelem.

 • Dynamiczni Seniorzy z energią
  10.05.2018

  Program Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z energią” dedykowany jest osobom w wieku 55+, które chcą aktywnie spędzać czas. Działania Grupy Energa skupiają się wokół ułatwienia im dostępu do opieki medycznej, profilaktyki prozdrowotnej i do zachęcania w uczestniczeniu w życiu kulturalnym i społecznym w swoim regionie.

 • Wycieczka klas piątych do Malborka

  13 czerwca 2018r. klasy piąte udały się na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym. Za cel podróży obrały sobie Malbork. Każda z klas uczestniczyła w lekcji historycznej na zamku. Nie zabrakło także zajęć sportowych w park linowym. Na koniec pobytu uczestnicy uzupełnili stracone kalorie w McDonaldzie i szczęśliwi wrócili do domów.

  A. Turzyńska

 • Wycieczka w Pieniny

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka w Pieniny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć