• 2022/2023

• WYNIKI

• W naszej szkole odbyły się konkursy plastyczno-jezykowe Look oraz My Spring Lapbook.

W klasach I-III:

1 miejsce - Franciszek Lemka, Emilia Kocur,

2 miejsce - Wiktoria Szulc, Zuzanna Drewa,

3 miejsce - Igor Libiszewski, Liwia Frost.

W klasach IV-VI:

1 miejsce - Hubert Maszner,

2 miejsce - Karol Wojdyr,

3 miejsce - Laura Owsiak, Joanna Zalewska.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

• Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

• Już po raz dwudziesty pierwszy odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas trzecich: Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie.

16 lutego 2023r. jury w składzie: Danuta Nojman i Izabela Janeczek, po wysłuchaniu prezentowanych tekstów wybrało zwycięzców:

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Kalina Meske (kl. 3b, SP 2)

II miejsce – Klaudia Gwizdalska (kl. 3a, ZKiW 1)

III miejsce – Oliwia Szulc ( kl. 3b, ZKiW 1)

wyróżnienie – Blanka Sarnowska (kl. 3b, SP 2)

Wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza laureatom serdecznie gratulujemy!

K. Brmbenek, K. Borowska, E. Żur

• Nagłówek

• W grudniu odbył się konkurs Christmas time. Zadaniem uczestników była zaprazentowanie piosenki lub wierszyka o tematyce świątecznej w j. angielskim.

Oto wyniki:

I - Wiktoria Szulc

II - Jerzy Brzoskowski

III - Emilia Kocur

GALERIA ZDJEĆ

SERDECZNIE GRATULUJEMY  :)

• Wyniki konkursu świetlicowego

• W grudniu wychowawcy świetlicy szkolnej ogłosili konkurs dla uczniów klas najmłodszych. Zadanie było jedno: wykonać własnoręcznie kartę bożonarodzeniową. Zainteresowanie konkursem było ogromne, co spowodowało, że jury miało nie lada orzech do zgryzienia.

Ostatecznie podjęto decyzję o przyznaniu aż 15 nagród. Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce:

Alex Pielecki z kl. 1a

Antek Kozłowski z kl. 1a

II miejsce:

Zosia Karankowska z kl. 1a

Dorian Kozusek z kl. 1c

III miejsce:

Wiktoria Szulc z kl. 1c

Nadia Szarzało z kl. 1a

Fabian Klobuch z kl. 1a

wyróżnienie:

Agata Tomczyk z kl. 1a

Julia Gdaniec z kl. 1b

Emilia Kocur z kl. 1b

Milena Kozłowska z kl. 2c

Lena Sroka z kl. 2b

Julia Grochocka z kl. 2b

Magdalena Gwizd z kl. 2b

Szymon Bresa z kl. 1c

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy! 🥳

• Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W listopadzie odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Największa wiedzą wykazała się Marianna Pauch.

• Konkurs recytatorski - wyniki

• Pod koniec listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski "Lubię, więc recytuję". Zadaniem uczniów było przygotowanie recytacji wiersza o tematyce zimowej lub świątecznej. Uczniowie spisali się na medal - każdy przygotował piękną prezentację. Jury miało bardzo trudną decyzję do podjęcia :)

Ostatecznie:

Joanna Zalewska kl. Vb zajęła I miejsce,

Agata Kolaska kl. VIa zdobyła II miejsce,

Łucja Stoboy z kl. IVb III miejsce.

W tym roku jury postanowiło przyznać także wyróżnienie, które otrzymał Tymek Szlicht z kl. Va.

Gratulujemy!

Polonistki

• Konkurs!

• UWAGA📢

Ogłaszamy konkurs na bożonarodzeniową kartkę. Konkurs skierowany jest dla uczniów klas 1-3 z naszej szkoły.

• Wyniki szkolnego konkursu plastycznego

• Pod koniec października 2022r. w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VIII pt. „Biblioteka moich marzeń”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić jak według nich miałaby wyglądać współczesna biblioteka, którą z chęcią by odwiedzali. W konkursie wzięło udział 35 uczniów. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, interesujące i wyjątkowo kolorowe. Jednak było trzeba wyłonić zwycięzców.

Oto wyniki:

• na poziomie klas 1-3:

I miejsce – Zuzanna Drewa - kl. 2b

II miejsce – Emilia Kocur - kl. 1b

III miejsce – Antonina Puczyńska – kl. 2c

• na poziomie klas 4-8:

I miejsce – Olivia Pielecki – kl. 6c

Wszystkim laureatom, jak i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!

• Weź udział w konkursie!

• KONKURS RECYTATORSKI

• Tradycją w naszej szkole stało się organizowanie konkursu recytatorskiego dla dzieci z klas I-III. W bieżącym roku konkurs przeprowadzono już 20 września w bibliotece szkolnej. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięcioro uczniów. Najliczniej reprezentowaną grupę stanowili pierwszoklasiści i to oni zachwycili nas swoimi recytacjami. Jury w składzie p. Jolanta Lewandowska, p. Alicja Bresa i p. Beata Kowalewska przyznało następujące miejsca:

I miejsce Wiktoria Szulc kl. I c,

II miejsce Aurelia Pestka kl. I b,

III miejsce Nina Szewczyk kl. III a,

wyróżnienie Zofia Karankowska kl. I a.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i pluszowe upominki, a dla wszystkich było coś słodkiego. Laureatki dwóch pierwszych miejsc, czyli Wiktoria i Aurelia z klas pierwszych będą reprezentowały klasy młodsze w konkursie poezji w Małych Walichnowach. Wszystkim gratulujemy, a dziewczętom życzymy powodzenia!

Bresa, Kowalewska

• Nagłówek