• DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

• Wybory SU 2023/2024

• 12 września 2023 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddawano na 3 godzinie lekcyjnej pod nadzorem Komisji Wyborczej. Na podstawie wyników, Komisja Wyborcza stwierdziła, że w roku szkolnym 2023/2024 SU tworzyć będą:

Maja Rychlicka - przewodnicząca

Martyna Truty -  z-ca przewodniczącej

Antonina Toporowska – sekretarz

Helena Wojakowska – skarbnik

Opiekunem SU został pan Łukasz Chyła.

Gratulujemy,

• DZIEŃ KLAPKA

• Dnia 01.06.2023r. w naszej szkole odbył się "Dzień Klapka". Tego dnia uczniowie, a także nauczyciele, zamienili swoje buty na klapki. Dla uczniów, którzy wzięli udział w obchodach była przewidziana słodka nagroda.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W poniedziałek wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski.

• Finał akcji "Paczuszka dla maluszka"

• 22 grudnia zakończyliśmy akcję charytatywną "Paczuszka dla Maluszka". Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy 23 grudnia Fundacji Małych Stópek w Starogardzie Gdańskim. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą bożonarodzeniową akcję.

Kolejny raz pokazaliśmy, że mamy wielkie serce! ❤

Bardzo dziękujemy

• Wyniki konkursu na "Najładniejszą dekorację sali lekcyjnej"🎄 🎅🎄

• W grudniu Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej.

Celem konkursu było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne oraz stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole.

Miło nam ogłosić, że członkowie SU uznali, że najładniejszą dekorację sali lekcyjnej przygotowała klasa 8c. Serdecznie gratulujemy.

Oczywiście zwycięzców czeka nagroda 🍕

• Świąteczny kiermasz

• 13 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz świąteczny. Uczniowie wraz z rodzicami przynieśli własnoręcznie zrobione babeczki, ciasta i inne wypieki. 🥐🥮🍩🍨🍪🥧

Dziękujemy za Waszą pomoc i okazane wsparcie.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na bieżącą działalność SU.

• Dary dla schroniska 🐕🐈

• 29 października SU przekazał zebrane dary dla schroniska w Starogardzie Gdańskim.

Jak zwykle okazało się, że możemy liczyć na naszą społeczność uczniowską. Dzięki Wam, zwierzaki będą miały szansę przetrwać trudny okres zimowy. Brawo Wy❤

• 🎄🎄Adwentowe wyzwania od SU🎄🎄

• Grudzień to wyjątkowy czas, z niecierpliwością wyczekujemy świąt. Zapraszamy naszych uczniów do wspólnej zabawy. Razem przygotujmy się do tych niezwykłych świąt. Proponujemy w tym okresie codziennie wykonywać jakieś szczególne zadania. Na korytarzu został zawieszony kalendarz adwentowy. Zachęcamy do realizacji wyzwań.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś 🐻🐨🐼

Z okazji tego święta uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania i pisania niezapowiedzianych kartkówek. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach.

W ramach obchodów tego miłego święta starsi uczniowie z klas 4-8 wzięli również  udział w zabawie „polowanie na misia”, która polegała  na znalezieniu wizerunku misia i odgadnięciu z jakiej jest bajki. Dla uczniów czekała słodka niespodzianka 🍬🍭

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Anna Truty – opiekun SU

• Pomoc dla Ukrainy!

•

Dzisiaj SU przekazał zebrane świece dla Ukrainy. Teraz świece zostaną przetopione i będą służyć żołnierzom do ogrzania czy gotowania.

Kolejny raz pokazaliśmy, że mamy wielkie serca!❤️

• Światowy Dzień Życzliwości!

• 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu zaprosiliśmy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników do wspólnego świętowania. Kolorem dominującym naszych strojów był kolor żółty.

Na kilka dni przed obchodami został przygotowany plakat z napisami i sentencjami nt. Życzliwości. Odbyły się również klasowe wybory” Miss i Mistera życzliwości”. Gratulujemy zwycięzcom!

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

• #SzkołaPamięta

• 26 października 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła Pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Samorząd Uczniowski wraz z klasą 5A i 5b wybrał się na cmentarz parafialny, by złożyć hołd bohaterom związanym z historią Pelplina. Przygotował również gazetkę ścienną. Tym samym pokazaliśmy jak ważna jest pamięć o naszych przodkach. Mimo mijającego czasu ci ludzie na zawsze pozostaną w pamięci Polaków.

A. Truty

• #mamidbam

SP2 w Pelplinie przyłącza się do akcji w ramach kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie -Ty zobacz mnie" razem z SOSW w Pelplinie.

• DEN 2022

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski podziękował nauczycielom za trud włożony w naszą edukację wręczając Niezbędnik "Jak przetrwać w szkole?" 😉👩‍🏫🧑‍🏫

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia