• Przygoda z wierszem

    • W minionym tygodniu uczniowie klasy 4a poznali twórczość Joanny Papuzińskiej. Zainspirowani utworem poetki pt. "Ja" postanowili stworzyć własne wiersza, w których charakteryzują własną osobę. Po zajęciach powstały piękne prace, które prezentujemy na poniższych zdjęciach ߥবt;/p>

      N. Piechowska

        • Tczewski Konkurs Recytatorski - online

        • 7 grudnia 2020 r. odbył się Tczewski Konkurs Recytatorski „Mój ulubiony wiersz” edycja mikołajkowa online. Jego organizatorem było Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała uczennica kl. III b, Maria Mucha. Recytowała wiersz „Biała jazda” Hanny Łochockiej.

          Jury po wysłuchaniu 55 recytacji przyznało nagrody i wyróżnienia. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się nasza wychowanka.

          Marysia Mucha w kategorii kl. I – III zajęła III miejsce.

          Brawo, Marysiu!

          K. Bembenek

        • „KIEDY MYŚLĘ POLSKA”

        • 9 listopada 2020 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Kiedy myślę Polska”. Jego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie. Jak podają organizatorzy, na konkurs wpłynęło 98 prac.

          Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

           W kategorii uczniowie kl. I-III - ELIZA ĆWIKLIŃSKA

           W kategorii uczniowie kl. IV-VI -  EMANUEL CHROBOCZEK

          W kategorii uczniowie kl. VII-VIII - AMELIA JÓŹWIAK oraz IGOR DMUCHOWSKI

          Naszym wychowankom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

        • "NIE DLA SMOGU"

        • Stowarzyszenie Kolory Życia w Tczewie w ramach kampanii smogowej zorganizowało konkurs „Nie dla smogu”. Konkurs obejmował swym zasięgiem uczniów z Powiatu Tczewskiego i podzielony był na pięć kategorii. Zadaniem konkursowym dla uczniów klas I-III było zilustrowanie zalet życia w czystym środowisku.

          20 listopada 2020 r. w godzinach popołudniowych ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody. Miło nam poinformować, że uczniowie kl. III b naszej szkoły zostali w tym konkursie nagrodzeni.

          I miejsce zajęła ELIZA ĆWIKLIŃSKA, zaś wyróżnienie zdobył IGOR WOHLFAHRT.

          Naszym wychowankom gratulujemy pięknych prac. Pamiętajmy, że dbanie o czyste, zdrowe powietrze jest naszym obowiązkiem. Obyśmy nie musieli kryć się przed smogiem w bańce, tak jak to przedstawiła Eliza.

          Katarzyna Bembenek

        • Konkurs Piosenki Turystycznej i Przygodowej

        • 15 października 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się Konkurs Piosenki Turystycznej i Przygodowej. W konkursie tym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Pelplin, także uczniowie naszej szkoły. Rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz uczniowie OSW.  Każdy uczestnik konkursu prezentował wybraną przez siebie piosenkę przygodową lub turystyczną.

          Oto osiągnięcia naszych wychowanków:

          Kat. kl. I-III

          I miejsce – Maria Mucha, kl. III b

          II miejsce – Joanna Zalewska, kl. III b

          Wyróżnienie – Magdalena Górska, kl. I a oraz Martyna Szulist kl. III b

          Kat. kl. IV-VI

          I miejsce – Zuzanna Szulc, kl. VI a

          II miejsce – Oliwia Drossel, kl. VI a

          Kat. kl. VII-VIII

          I miejsce – Karol Neumann, kl. VII c

          Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

          Gratulujemy naszym młodym wokalistom za udane prezentacje i osiągnięte wyniki.

          Katarzyna Bembenek 

        • 27. Sprzątanie Świata

        • W trzeci weekend września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Niestety w tym roku (z przyczyn oczywistych) o naszą planetę musieliśmy zadbać indywidualnie. Uczniowie zostali poproszeni o przesłanie zdjęć, na których pokazują jak dbają o Ziemię. W galerii zamieściliśmy kilka z licznie przesłanych nam fotografii (autor Filip Grochocki).

          W tym roku w naszej szkole zorganizowaliśmy również konkurs na rymowankę dotyczącą hasła głównego tegorocznej akcji – PLASTIK? Rezygnuję, redukuję, segreguję.

          Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu:

          I miejsce – Nikodem Grdeń

          II miejsce – Zuzia Imianowska oraz Nella Konkel

          III miejsce – Maciej Balicki

          Serdecznie dziękujemy za przesłanie wszystkich zdjęć oraz wierszyków, a w fotorelacji zamieszczamy kilka najciekawszych rymowanek. Autorom serdecznie gratulujemy!

        • Dzien kropki

        • 15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki, a więc świętao kreatywności, odwagi, zabawy, a przede wszystkim odkrywania talentów. Ten dzień był wyjątkowy. Na lekcjach języka polskiego oglądaliśmy film opowiadający o Vashi, która odkryła swój talent plastyczny, rozmawialiśmy o naszych talentach, szukaliśmy kropek na szkolnych korytarzach, wymienialiśmy inspirujących bohaterów literackich, a na sam koniec tworzyliśmy najpiękniejsze kropki świata. Czas płynął szybko, a powstałe dzieła wspaniale przyozdobiły uczniowskie zeszyty. International Dot Day obchodziliśmy również podczas zajęć w szkolnej świetlicy – to tutaj powstała kropkowa gazetka, którą w całości wykonały dzieci.

          W tym dniu nauczyliśmy się, że każdy z nas skrywa w sobie wiele talentów!

          NK

        • Pandemiczne Spotkanie z Folklorem w Piasecznie

        • 23 sierpnia 2020 r. odbył się Festiwal Folklor Piaseczno „Pandemiczne Spotkanie z Folklorem w Duchowej Stolicy Kociewia – Piaseczno 2020”. Na spotkanie to zaproszenie otrzymał zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”.

          Spotkanie rozpoczęła Msza św. w intencji Kociewiaków i zespołów z Północnej Polski, po której złożono kwiaty na grobach zasłużonych dla Kociewia.  Następnie przy Studzience spotkali się zaproszeni goście i delegacje z terenu Północnej Polski.   Jednym z punktów programu była ciekawa prelekcja na temat:  ”Rola folkloru, tradycji i zwyczajów Naszych Małych Ojczyzn w świadomości obywatelskiej”. 

          Spotkanie upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze.

          K. Bembenek

        • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej

        • Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie już po raz kolejny był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej. Zadaniem konkursowym było namalowanie świątecznych i noworocznych obrzędów religijnych i rodzinnych na Kociewiu.14 grudnia ogłoszone zostały wyniki konkursu. Cieszymy się, że wyróżnienia otrzymały uczennice kl. 3 b naszej szkoły – MARYSIA MUCHA I JOASIA ZALEWSKA.

          Gratulujemy!

          Nagrodzone kartki pocztowe, a także szopki bożonarodzeniowe można obejrzeć w Galerii Neptun w Starogardzie Gd.

          Katarzyna Bembenek

        • Dzień Pluszowego Misia

        • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.


          Podczas zdalnych lekcji dzieci z klasy 2a i 2c poznały historię pluszowych misiów i dowiedziały się jak wygląda ich produkcja. Na zajęciach towarzyszyli im ich ulubieńcy. Misie zasłużyły też na swój portret.
          Serdecznie pozdrawiamy wszystkie dzieci i ich pluszowe misie :) 


          N. Górska

        • Festiwal "Niezapominajka"

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

        • Św. Jan Nepomucen Neumann

        • Festiwal „Niezapominajka” skierowany był do uczniów szkół z terenu powiatu tczewskiego i okolic, a organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oraz SP nr 11 w Tczewie.

          Tegoroczna edycja Festiwalu odbywała się online. Każdy uczestnik konkursu prezentował piosenkę nieżyjącego już artysty: piosenkarza, tekściarza, kompozytora.

          W Festiwalu udział wzięły uczennice kl. VI b naszej szkoły – Oliwia Drossel, Paulina Glock, Julia Laskowska oraz Zuzanna Libiszewska. Wyniki zmagań wokalnych zostały ogłoszone 23 listopada.

          Miło nam poinformować, że JULIA LASKOWSKA zajęła w tym konkursie III miejsce. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Baju, baj”.

          Wszystkim naszym wokalistkom gratulujemy udanych prezentacji, a Julce osiągniętego sukcesu. Brawo, dziewczęta!

          Katarzyna Bembenek

        • Spotkanie z leśnikiem

        • We wrześniu 2020 roku, jak co roku, uczniowie „Dwójki” poznawali życie i działalność jednego ze świętych oraz brali udział w Konkursie Wiedzy.  Tym razem wczytywali się w życiorys św. Jana Nepomucena Neumanna, ponieważ obchodzimy 160 rocznicę Jego śmierci.

          Do rywalizacji stanęli uczniowie klas4-6 oraz 7-8. Oto wyniki:

          W klasach 4-6 sp:

          1 miejsce- Maja Rychlicka kl.4A

          2 miejsce – Zuzanna Szulc,kl.6B, Marianna Pauch kl.6B, Weronika Łowas,kl. 4C

          3 miejsce – Paulina Glock, kl.6B

          W klasach 7 -8 sp:

          1 miejsce – Małgorzata Puchowska, kl.8B

          2 miejsce – Julia Kalkowska, kl.7B

          3 miejsce – Agata Żebrowska, kl.8A

          Cieszymy się, że nasi uczniowie coraz lepiej znają postacie przewodników na drodze wiary.

          Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 2.10.2020r.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

          Serdeczne podziękowania składamy na ręce Ks. Proboszcza Tadeusza Brzezińskiego za otwarte serce, za patronat nad konkursem i za sponsorowanie nagród.

          Dziękujemy też wszystkim uczestnikom konkursu za podjęcie wezwania do wspólnej rywalizacji i gratulujemy zdobytej wiedzy – katechetki.

        • Żegnamy lato, witamy jesień!

        • 23 września 2020 r. na Przystani Jana III Sobieskiego w Pelplinie uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrodniczej. Poprowadził ją p. leśniczy Wacław Bruski, opowiadając bardzo ciekawie o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Następnie p. Paweł Słomiński z Intertoll Polska przypomniał dzieciom o bezpieczeństwie na drodze i zasadach ruchu drogowego. Odbyły się także konkursy wiedzy o zwierzętach leśnych oraz dotyczący zasad ruchu drogowego.

          Spotkanie z leśniczym odbyło się w ramach realizowanego w gminie Pelplin projektu pn. „Plenerowa pracownia przyrodnicza”.

          K. Bembenek, K. Borowska

        • Narodowe czytanie

        • Z tej okazji klasa IIa ubrana w kolory jesieni wybrała się na piknik. Dzieci z apetytem zajadały jesienne skarby, takie jak marchewki, jabłka, gruszki i śliwki. Po radosnych zabawach na świeżym powietrzu pomogliśmy jesieni pomalować liście, by zrobiło się już kolorowo. Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały również jesienne łamigłówki. Życzymy wszystkim dużo słońca i radośnie witamy złotą polską jesień.

        • Żegnamy lato, witamy jesień!

        • Jak co roku nasi uczniowie przyłączyli się do ogólnokrajowej akcji „Narodowe Czytanie”. Wydarzenie to jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku.

          W naszej szkole świętowaliśmy i propagowaliśmy czytelnictwo 4 września 2020 r.. Właśnie ten dzień uczniowie poświęcili na czytanie dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”, a więc wybitnego utworu polskiego romantyzmu.

          Z wiadomych przyczyn, w tym roku zapoznawanie się z wybitnym dziełem literackim odbyło się w kameralnym gronie własnej klasy. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z „Narodowego Czytania” w klasie 7a, a wszystkich zachęcamy do wspólnej lektury. Niech we wrześniu króluje "Balladyna"!

        • Narodowe czytanie

        • Jak co roku nasi uczniowie przyłączyli się do ogólnokrajowej akcji „Narodowe Czytanie”. Wydarzenie to jest organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku.

          W naszej szkole świętowaliśmy i propagowaliśmy czytelnictwo 4 września 2020 r.. Właśnie ten dzień uczniowie poświęcili na czytanie dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”, a więc wybitnego utworu polskiego romantyzmu.

          Z wiadomych przyczyn, w tym roku zapoznawanie się z wybitnym dziełem literackim odbyło się w kameralnym gronie własnej klasy. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z „Narodowego Czytania” w klasie 7a, a wszystkich zachęcamy do wspólnej lektury. Niech we wrześniu króluje "Balladyna"!