Menu

 • XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego w Tczewie

  Uczestnictwo młodszych dzieci w tym festiwalu stało się już tradycją.
  W finale konkursu recytatorskiego, 20 XI, wzięli udział laureaci konkurów rejonowych
  z powiatów: tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. Nasza uczennica Agata Kolaska
  z kl. III a zdobyła wyróżnienie. Natomiast w konkursie plastycznym II miejsce uzyskała praca Nataszy Grenc, a wyróżnienie przypadło Julii Chojnackiej. Dziewczynki wykonały ilustracje do baśni Bernarda Janowicza „Bróny kot”, które zostały zaprezentowane na wernisażu
  w Fabryce Sztuk w Tczewie. Dodatkowym wyróżnieniem dla Agatki Kolaski było zaproszenie do udziału w koncercie finałowym, który odbył się 22 XI 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Gratulujemy uczennicom klasy III a i życzymy dalszych sukcesów!        wych. Beata Kowalewska

 • Dzień pluszowego misia

  25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka zorganizowała wystawkę misiów oraz książek, których bohaterami są te pluszaki. Uczniowie z klasy 1 c mieli możliwość wysłuchania fragmentu jednej z  książek ( P. Wechterowicz ,,Proszę mnie przytulić). W tym dniu dzieci przyniosły swoje misie, co zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu.

 • Kolorowy dzień KREDKI

  22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień KREDKI. To była wspaniała okazja, aby w pochmurny jesienny dzień ubrać się na kolorowo. Tego dnia odbyły się również zajęcia pt. „Kultura na stołówce”. Uczennice z klasy VII A przeprowadziły warsztaty savoir- vivre dla uczniów z klas I-III.

 • Światowy Dzień Życzliwości i Przyjaźni

  Tydzień Profilaktyki dobiegł końca, czas więc na relacje z wydarzeń. W czwartek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Przyjaźni. W tym dniu ubraliśmy się na czerwono, a dziewczęta z klasy VII B zaangażowały uczniów w pozytywne „wyzwania”. Chętne osoby mówiły sobie miłe słowa, uśmiechały się do siebie i nauczycieli, czy przepraszały.

  Dzięki takiej inicjatywie ten dzień był wyjątkowo życzliwy!

 • 4a i 5c w Centrum Experyment

  21 listopada uczniowie klasy 4a oraz klasy 5c odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie interaktywnej wystawy. Dzieci z zaciekawieniem podejmowały się eksperymentowania, bowiem mogły samodzielnie przeprowadzać  przeróżne doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. 

 • Człowiek w drodze - program profilaktyczny

  W ramach tegorocznych Szkolnych Dni Profilaktyki gościliśmy w naszej szkole podróżnika Mariusza Kurca, który zaprezentował młodzieży swój autorski program profilaktyczny „Człowiek w drodze – własne świadectwo”. Tytuł tego programu doskonale oddaje zarówno rys biograficzny naszego gościa, jak również charakter treści profilaktyczno-wychowawczych poruszonych podczas spotkania.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  W środę 20 listopada nasza szkoła przyłączyła się do świętowania 30. rocznicy uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.

  Tym samym, aby dołączyć do światowej akcji #GoBlue, zorganizowanej przez UNICEF  oraz solidaryzować się  ze wszystkimi dziećmi na świecie (również tymi, których prawa nie są przestrzegane), uczniowie SP nr 2 przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

 • „FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK”

  18 listopada 2019 r. kilka klas z naszej szkoły (klasy I-III oraz V a i V b) uczestniczyło w warsztatach „Fascynujący świat mrówek”. Poprowadził je  Piotr Kuczborski. Na spotkanie przywiózł akcesoria, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy mrówek. Podczas zajęć dzieci poznały budowę i strukturę mrowiska, zwyczaje mrówek oraz  szczegóły ich życia. Oglądały również świat „mrówczymi oczami”.

 • „KROPELKI” W CHOJNICACH

  8 listopada 2019 r. w Chojnickim Domu Kultury odbyło się jubileuszowe XX Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć polskiej ziemi” – Chojnice 2019 w ramach obchodów Święta Niepodległości i powrotu Chojnic do Macierzy.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach, współorganizatorem zaś Chojnickie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Chojnicach.

 • XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej

  16 listopada 2019 roku w Gdyni odbył się XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III A- Maja Rychlicka. W jej kategorii wiekowej (soliści 7-9 lat), rywalizowało 27 wokalistów. Był to pierwszy wokalny występ Mai w konkursie wojewódzkim, tym bardziej cieszy zdobyte przez nią wyróżnienie.

 • Szkolny Tydzień Profilaktyki

  Poniedziałek - Człowiek w drodze - świadectwo podróżnika.

  Wtorek - Zgrani w szkole i w domu - tego dnia ubieramy się na zielono.

  Środa - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - tego dnia ubieramy się na niebiesko.

  Czwartek - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - tego dnia ubieramy się na czerwono.

  Piątek - Kultura na stołówce - zajęcia dla klas I-IV.

  Dzień kredki - tego dnia ubieramy się na kolorowo.

 • Zaproszenie

 • Warsztaty filozoficzne

  Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie uczniowie klasy 5c uczestniczyli w niezwykłych warsztatach. Były to warsztaty filozoficzne poruszające tematykę dialogu - czy jest on potrzeby, dlaczego oraz jak skutecznie się porozumiewać. Warsztaty odbyły się w poniedziałek 18.11.2019 r. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji, próbowała odnaleźć  odpowiedzi na trudne pytania (np. czy kłótnia jest potrzebna) oraz wspólnie analizowała metody dialogu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. N. Koślicka 

 • Cyberprzemoc

  W minionym tygodniu, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klasy 8b uczestniczyli w cyklu zajęć dotyczących cyberprzemocy. W związku z tym, młodzież zapoznała się oraz zdefiniowała najważniejsze pojęcia, wymieniła przyczyny oraz skutki cyberprzemocy, obejrzała filmiki prezentujące przykłady jej stosowania, a także poznała działania, jakie należy podjąć w przypadku zaobserwowania jej stosowania. Podsumowaniem naszych  lekcji było stworzenie plakatów informacyjnych. Uczniowie spisali się na medal. Dzięki ich zaangażowaniu powstały piękne, a co ważniejsze, merytoryczne plakaty dotyczące cyberprzemocy. Prace uczniów można obejrzeć na wystawie znajdującej się na szkolnym korytarzu. N. Koślicka

 • EkoMisja – Ocieplenie klimatu

  W związku z realizacją w naszej szkole projektu „EkoMisja Nie Marnuję”, organizowanego przez Federację Polskich Banków Żywności klasa 5c przyłączyła się do działań Szkolnego Klubu Niemarnowania i uczestniczyła w zajęciach dotyczących ocieplenia klimatu.

 • Turniej rycerski w IIIa

  14 listopada w ramach lekcji klasy III a odbył się Turniej Rycerski.

  Dzieci obejrzały film o najsławniejszym polskim rycerzu – Zawiszy Czarnym. Na tej podstawie ustaliły cechy rycerza średniowiecznego. Uczniowie podzielili się na trzy drużynyi przygotowali sobie odpowiednie stroje oraz papierowe miecze. Następnie rycerze stanęli do walki na miecze. Rzucali też do celu.

 • Zwiedzenie Stacji Uzdatniania Wody

  14 listopada 2019 r. uczniowie klasy 4a, dzięki uprzejmości kierownictwa Pelkomu, mieli możliwość zwiedzenia Stacji Uzdatniania Wody w Pelplinie. Wycieczkę zorganizowano w ramach Szkolnego Klubu Niemarnowania, w szczególności oszczędzania i korzystania z wody. Czwartoklasiści  poznali tajniki czerpania i eksploatacji wody surowej w naszym mieście. 

 • Od ziarenka do bochenka...

  W związku z realizacją w naszej szkole projektu Ekomisja - nie marnuję organizowanego przez Federację Polskich Banków Żywności klasa 5b zaznajomiła się z tematem: Od ziarenka do bochenka. W poniedziałkowy poranek zjedliśmy wspólne śniadanie i upiekliśmy chleb.

 • Mamy Niepodległą! 2019

  W poniedziałek 11 listopada po raz 101. obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji nauczyciele naszej szkoły organizowali przeróżne działania promujące hasła patriotyczne. W tym celu, po raz kolejny, SP nr 2 przystąpiła do ogólnokrajowej akcji "Mamy Niepodległą! 2019" organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 • Koncert pieśni patriotycznych

  W godzinach południowych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie odbyła się ostatnia część programu Święta Niepodległości. Był to koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół gminnych. Naszą szkołę reprezentował zespół „Kwiatuszki”, który zaśpiewał piosenkę pt. „Deszcz jesienny, deszcz”. Następnie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pod nazwą „Kiedy myślę POLSKA”. Uroczystości zakończył słodki poczęstunek.

  Katarzyna Bembenek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć