• Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            24.04.2024

            24 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele poświęcone zbliżającym się świętom majowym.

            Z samego rana uczniowie klasy 3a i 3c zaprezentowali się przed swoimi rówieśnikami - był śpiew, przemowa króla, a nawet taniec. Wszystko po to, aby najmłodsi poznali historię Polski. W południe młodzież z klas 6a i 6b wraz ze wsparciem kilku dziewcząt z kl. 7a podczas swojego przedstawienia wyjaśniała swoim kolegom, dlaczego tak naprawdę wraz z początkiem maja mamy wolne.

          • PODZIĘKOWANIA dla firmy Pelkom

            24.04.2024

            W imieniu uczniów, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli SP nr 2

            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

            firmie Pelkom za przeprowadzenie wyjątkowych lekcji przyrody.

            Czas spędzony podczas zajęć terenowych (zarówno w oczyszczalni ścieków, jak i w stacji uzdatniania wody) na długo zostanie w naszej pamięci, a zdobyta wiedza z całą pewnością zostanie przez nas wykorzystana w przyszłości. Teraz wiemy już jak działa proces oczyszczania wody, a także jak o nia dbać!

          • KS. BERNARD SYCHTA – PELPLIŃSKI PROBOSZCZ, ETNOGRAF I JĘZYKOZNAWCA

            24.04.2024

            𝐊𝐬. 𝐁𝐞𝐫𝐧𝐚𝐫𝐝 𝐒𝐲𝐜𝐡𝐭𝐚 żył w latach 1907 – 1982. Był działaczem kaszubskim, etnografem i językoznawcą. To dzięki niemu powstał „Słownik gwar kaszubskich na tle kultury ludowej” oraz dzieło ważne dla Kociewia - „Słownictwo kociewskie na tle kultury ludowej”. Jest też autorem słów hymnu kociewskiego.

            19 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 3 b „spędzili czas” z ks. Bernardem Sychtą. Podczas spaceru po Pelplinie szukali miejsc związanych z tym kapłanem. Dowiedzieli się gdzie mieszkał, a dzięki uprzejmości ks. Stanisława mogli wejść do wikariatki. Odczytali informacje z tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku. Na cmentarzu odnaleźli grób kapłana, a później spacerowali ul. ks. Sychty. Dowiedzieli się, że ks. Sychta jest patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie.

          • Wizyta w stacji uzdatniania wody

            23.04.2024

            Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi klasa 5c wybrała się do 𝑺𝒕𝒂𝒄𝒋𝒊 𝑼𝒛𝒅𝒂𝒕𝒏𝒊𝒂𝒏𝒊𝒂 𝑾𝒐𝒅𝒚 𝒘 𝑷𝒆𝒍𝒑𝒍𝒊𝒏𝒊𝒆.

            Podczas tej wizyty dowiedzieliśmy się, że woda jest nieodłącznym elementem naszego życia, niezbędnym do przetrwania. Dlatego ważne jest, aby mieć dostęp do czystej i zdrowej wody pitnej. Jednym ze sposobów zapewnienia takiej wody jest stacja uzdatniania wody. Ale co to jest stacja uzdatniania wody i jak dokładnie działa opowiedział nam Pan Krzysztof, który tam pracuje.

          • Dzień Ziemi w klasie 3c

            22.04.2024

            22 kwietnia 2024r. z okazji Dnia Ziemi klasa 3c udała się do Stacji Uzdatniania Wody w Pelplinie. Celem wyjścia było przybliżenie uczniom istoty procesu uzdatniania wody oraz zwrócenie uwagi na konieczność oszczędnego gospodarowania jej zasobami. Po obiekcie oprowadził nas Pan Krzysztof, który w bardzo ciekawy sposób zapoznał nas z etapami uzdatniania wody. Uczniowie zobaczyli wiele pomp, filtrów oraz innych urządzeń niezbędnych do tego, aby woda ze studni trafiła do naszych kranów i nadawała się do picia.

          • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024 🌎PROPONUJEMY ZIELONY TYDZIEŃ🌎

            22.04.2024

            Zapraszamy Was do udziału w akcji sprzątania Ziemi, zapoznania się z pracą Oczyszczalni Ścieków oraz funkcjonowaniem Stacji Uzdatniania Wody a najmłodszych do udziału w zajęciach proekologicznych ,,Warsztaty Kuka” oraz ,,Odnawialne źródła energii”.

            🌎Co można zrobić dla naszej planety?
            Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę, kiedy obchodzony jest jej dzień i jakie są skutki globalnego ocieplenia. Przeczytajcie!

          • MIKOŁAJ CICHOSZ – POMORSKI RZEŹBIARZ

            19.04.2024

            Mikołaj Cichosz żył w latach 1870 – 1950. Był utalentowanym rzeźbiarzem tworzącym na Pomorzu w I połowie XX wieku. Mieszkał w Pelplinie i tu miał też swoją pracownię kamieniarską. 17 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 3 b „spędzili czas” z Mikołajem Cichoszem. Podczas spaceru po Pelplinie zobaczyły kamienny most i schody prowadzące do Ogrodów Biskupich, które wykonał artysta. Dowiedziały się gdzie mieszkał Cichosz, a także gdzie leży pochowany. Wchodząc na teren cmentarza podziwiali płaskorzeźbę widoczną w bramie – Matkę Bożą trzymającą ciało Pana Jezusa zdjęte z krzyża.

          • 7a i"Zemsta"

            19.04.2024

            ❤️Jeśli mówią Wam, że młodzież nie jest w tych czasach kreatywna, to proszę nie wierzyć!

            Na ostatnich lekcjach języka polskiego uczniowie 7a wcielili się w grupy eksperckie i prezentowali treść poszczególnych aktów dramatu. Spójrzcie na jakie pomysł wpadli 🥰

            Taka pomysłowość to skarb!

            N. Piechowska

          • WŁADYSŁAW DRAPIEWSKI - PELPLIŃSKI MALARZ

            18.04.2024

            Władysław Drapiewski żył w latach 1876-1961. Był jednym z najbardziej znanych twórców ściennego malarstwa sakralnego I połowy XX wieku. Papież Pius XII odznaczył go Krzyżem Komandorskim św. Grzegorza. Od 1918 r. Drapiewski mieszkał na stałe w Pelplinie.

            16 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. 3 b w ramach realizowania programu edukacyjnego „Pelplin perełka Pomorza” poznali postać Władysława Drapiewskiego. Najpierw podziwiali malowidła tego wybitnego artysty w kościele Bożego Ciała. Dowiedziały się także gdzie mieszkał malarz, miały nawet okazję przebywać w jego mieszkaniu. Mieszka tam obecnie p. Tomasz Zywert ze swoją rodziną, który chętnie opowiadał dzieciom o swoim wuju Władysławie. Przy tej okazji uczniowie kl. 3 zobaczyli na własne oczy pracownię artystyczną (p. Tomasz i jego żona Maria malują obrazy), przybory malarskie, a także sztalugi, które należały do Władysława Drapiewskiego. Od

          • REJONOWY KONKURS GWARY KOCIEWSKIEJ

            15.04.2024

            12 kwietnia 2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się Rejonowy Konkurs Gwary Kociewskiej, który adresowany był do mieszkańców Kociewia powiatu tczewskiego. Celem konkursu było podtrzymywanie i popularyzacja gwary kociewskiej oraz promocja twórczości, tradycji i dziedzictwa kulturowego Kociewia. Uczestnik konkursu prezentował jeden utwór: prozę, poezję lub gadkę. Przesłuchania odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Błażej Zalewski kl. 1a, Zofia Karankowska kl. 2a, Zuzanna Drewa kl. 3b oraz Joanna Zalewska kl. 6b. Nasi wychowankowie zostali zauważenie i docenieni przez jury.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Partnerzy

    • liczba odwiedzin: 2482534