PROGRAMY I PROJEKTY

• Gminne Igrzyska w Szachach Drużynowych

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła 18 września w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych oraz Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych  ...

• Jarmark Cysterski

16 września 2018 r. podczas pięknej niedzieli, nasza szkolna społeczność uczestniczyła w barwnym przemarszu średniowiecznego korowodu ulicami Pelplina. W tym radosnym wydarzeniu mogliśmy zobaczyć rycerzy, damy dworu i diabelskie różki.

• Pracowite lato „Gzubów z Pelplińskiej Dwójki”

W czasie wakacji nasz szkolny zespół folklorystyczny dzielnie pracował i prezentował folklor kociewski.  2 sierpnia Weronika i Maciej Sak uczestniczyli w Korowodzie Kociewskim podczas Jarmarku Świętego Dominika w Gdańsku. W dniach 20-24 sierpnia zespół doskonalił tańce i przyśpiewki kociewskie. Zaprezentował je 25 sierpnia podczas Festiwalu Smaków, który odbył się w naszym mieście.

• Pielgrzymka klas trzecich do Piaseczna

Dzięki zaproszeniu Księdza Proboszcza, wszystkie dzieci z naszej parafii, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej, w sobotę 15 września pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej  Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie wspólnie ze swoimi wychowawcami i katechetami.

• Z wizytą w kl. Ia

Za nami już dwa tygodnie nauki. W związku z tym odwiedziliśmy najmłodszych uczniów naszej szkoły, aby sprawdzić czy zadomowili się już w naszej społeczności. Oto fotorelacja z lekcji języka angielskiego i przerwy w klasie I a.

• Dzień modlitw w Piasecznie

Tradycją szkoły stał się coroczny udział naszej społeczności w dniu modlitw nauczycieli i wychowawców w Piasecznie. Toteż 11 września 2018r. dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym udali się do Sanktuarium Maryjnego. Pobyt rozpoczął się od modlitwy przy Studzience. Następnie odprawiona została uroczysta Msza św.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018r. zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019. Zapraszamy do fotorelacji z tej uroczystości.