Pracowite lato „Gzubów z Pelplińskiej Dwójki”

W czasie wakacji nasz szkolny zespół folklorystyczny dzielnie pracował i prezentował folklor kociewski.

2 sierpnia Weronika i Maciej Sak uczestniczyli w Korowodzie Kociewskim podczas Jarmarku Świętego Dominika w Gdańsku.

W dniach 20-24 sierpnia zespół doskonalił tańce i przyśpiewki kociewskie. Zaprezentował je 25 sierpnia podczas Festiwalu Smaków, który odbył się w naszym mieście.

26 sierpnia „Gzuby…” reprezentowały Kociewie podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza. W Przeglądzie tym zdobyły wyróżnienie (skład zespołu: Amelia Czarnecka, Paulina Glock, Paweł Glock, Julia Kuczkowska, Laura Piechowska, Lena Piechowska, Maciej Sak, Weronika Sak, Nadia Trochowska, Zuzanna Szenyk – taniec,  Marianna Pauch - śpiew, Julia Kleina – klarnet,  Stanisław Lewandowski – akordeon,  Katarzyna Bembenek – diabelskie skrzypce).

1 września odbyły się Jubileuszowe Mistrzostwa Szaradziarskie  Pelplina, podczas których Weronika Sak i Paweł Glock losowali koperty zawierające rozwiązania krzyżówek „Rozrywki”, wyłaniając w ten sposób nagrodzonych.

K. Bembenek

Pielgrzymka klas trzecich do Piaseczna

Dzięki zaproszeniu Księdza Proboszcza, wszystkie dzieci z naszej parafii, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej, w sobotę 15 września pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej  Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie wspólnie ze swoimi wychowawcami i katechetami. Podczas Mszy Świętej prosiliśmy naszą Matkę aby pomogła nam jak najlepiej przeżyć ten czas przygotowań do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Po Mszy Świętej był czas na rozrywkę i zabawy sportowe. Udaliśmy się również do miejsca pierwszego objawienia Matki Bożej. Po wspólnej modlitwie i zaczerpnięciu wody z cudownego źródełka wróciliśmy do domu ufając, że czas który jest przed nami przyniesie nam wiele dobregoJ
Dziękujemy ks. Proboszczowi za wspólne pielgrzymowanie i troskę o nas oraz słodkie niespodzianki.

Gminne Igrzyska w Szachach Drużynowych

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła 18 września w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych oraz Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych  w składzie:

1. Drużyna Dzieci:

- Kacper Dettlaff

- Dominik Nagórski

- Małgorzata Puchowska

- Jakub Szela

2.   Drużyna Młodzieży:

- Kamila Małolepsza

- Seweryn Grenc

- Rafał Dąbrowski

- Nataniel Szafraniec

Drużyna naszej młodzieży zajęła I miejsce, natomiast młodsza drużyna zajęła II miejsce.

Janusz Trepkowski

Jarmark Cysterski

16 września 2018 r. podczas pięknej niedzieli, nasza szkolna społeczność uczestniczyła w barwnym przemarszu średniowiecznego korowodu ulicami Pelplina. W tym radosnym wydarzeniu mogliśmy zobaczyć rycerzy, damy dworu i diabelskie różki. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za liczne przybycie. Osobne podziękowania kierujemy w stronę Pani fotograf, która uwieczniła to przepiękne wydarzenie i jednocześnie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

M.Czapiewska

Dzień modlitw w Piasecznie

Tradycją szkoły stał się coroczny udział naszej społeczności w dniu modlitw nauczycieli i wychowawców w Piasecznie. Toteż 11 września 2018r. dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym udali się do Sanktuarium Maryjnego. Pobyt rozpoczął się od modlitwy przy Studzience. Następnie odprawiona została uroczysta Msza św. Podczas jej trwania zawierzono Matce Boskiej Piaseckiej życie wspólnot szkolnych oraz edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia. Na zakończenie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła, a także zasłonięcie Łaskawej Figury MB Piaseckiej.

A. Turzyńska