• Włączenie pierwszaków w poczet czytelników

• We wtorek 16 lutego 2021 r. odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas pierwszych. Nauczyciele bibliotekarze zapoznali dzieci z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej oraz jej zasobami. Odbyła się pogadanka na temat pracy nauczyciela bibliotekarza, roli jaką pełni biblioteka oraz zasad jej funkcjonowania. Najważniejszym punktem spotkania było jednak uświadomienie pierwszoklasistom, jak ważne jest szanowanie oraz dbanie o książki. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zgromadzone zasoby (zbiory książek) znajdujące się w bibliotece, podczas których zatrzymali się przy regałach z lekturami, wierszami oraz bajkami dla uczniów klas I-III. Znalazł się też czas na rozmowę na temat ulubionych książek dzieci. Na zakończenie każdy pierwszoklasista wypożyczył wybraną przez siebie książkę oraz otrzymał ozdobną zakładkę na pamiątkę pierwszej i miejmy nadzieję, nie ostatniej wizyty w bibliotece szkolnej.

A. Bresa, I. Chmielecka, K. Borowska

• Konkurs plastyczny

•         Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy. Pierwszy pt. „Mój projekt okładki ulubionej książki” adresowany był do uczniów kl. I – IV. Drugi konkurs plastyczno – literacki pt. „Czytam to, bo…” przeznaczony był dla uczniów kl. V – VIII i gimnazjum.

Wyniki konkursu „Mój projekt okładki ulubionej książki” przedstawiają się następująco:

I miejsce – Zuzanna Libiszewska

II miejsce – Małgorzata Nagórska

III miejsce – Amelia Czarnecka

Wyróżnienie otrzymali :

Lena Piechowska, Dagmara Bukowska, Sandra Chyła, Karolina Isakowska i Szymon Fasiczka.

W konkursie plastyczno – literackim dla klas V – VIII i gimnazjum nagrody otrzymali:

I miejsce – Karolina Kotlicka

II miejsce – Maksymilian Sawczak

III miejsce – Zuzanna Imianowska i Magdalena Żebrowska

Wyróżnienie zdobyła praca wykonana przez Amelię Jóźwiak.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach bibliotecznych.