Menu

 • Na zaproszenie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedził nas brat Tomasz Świtała. Misjonarz przybliżył nam realia swej pracy oraz zaznajomił z różnymi aspektami życia codziennego w Republice Środkowej Afryki. Wolontariuszki z SZKW zorganizowały zbiórkę datków na misje. Dziękujemy za wizytę.

 • We wtorek klasy Ib i Ic pojechały na wycieczkę do Oliwy. Najpierw udaliśmy się do Parku Oliwskiego. Dzieci spacerowały alejkami podziwiając piękne okazy roślin pochodzące z różnych kontynentów. Zobaczyły m.in. modrzewie europejskie i japońskie, kasztanowce białe, tulipanowce, magnolie drzewiaste oraz daglezje.

 • Uczniowie klasy III b świętowali Dzień Dziecka w Parku Linowym w Malborku, do którego udali się 4 czerwca 2018 r. zaraz po lekcjach. Dzieci musiały przejść trasę dostosowaną do ich możliwości. Bezpieczeństwa strzegli instruktorzy.

 • Szkoła Podstawowa nr 314 w Warszawie była organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Piękno natury – zauważ je”. Konkurs, jak piszą jego organizatorzy, wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów z całej Polski. Jury konkursowe przyznało miejsca i wyróżnienia.

  III miejsce w tym konkursie zajęła uczennica kl. 3 b naszej szkoły – Zuzanna Szenyk.

  Brawo, Zuziu!

  Katarzyna Bembenek

 • W środę 6 czerwca po raz XXII odbył się Turniej Matematyczny pomiędzy gminą  Pelplin, a gminą Gniew. Naszą gminę reprezentowali uczniowe z SP 2, ZKiW nr 1 oraz ZKiW Rajkowy. Po krótkim powitaniu rozpczęła się cześć zadaniowa, w której należało rozwiązać 15 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Bój o puchar był zacięty i zakończył się sukcesem reprezentacji gminy Pelplin. Zwycięzcom gratulujemy.

  G. I.

 •     We wtorek 22 maja zostały ostatecznie zakończone  rozgrywki w ramach Wiosennego Szkolnego Turnieju Szachowego. 

  W kategorii klas I – VI zwycięstwo odniósł Seweryn Grenc. Drugie miejsce zajął Maks Nimc  a trzecie Artur Szela.

  W kategorii klas VII SP i klas II i III Gim. najlepszy okazał się Rafał Dąbrowski. Jednakową ilość punktów zdobyli Małolepsza Kamila oraz  Nataniel Szafraniec – dwa drugie miejsca. Trzecie miejsce zajął Łukasz Mamel.

  Janusz Trepkowski

 • 30 maja 2018 r. odbyła się edycja wiosenna Gminnego Turnieju „Mały Mistrz”. Jego organizatorem był ZKiW w Rudnie oraz Pelplińskie Centrum Sportu.

  W turnieju startowało sześć drużyn składających się z 10-ciu zawodników: 5 dziewczynek i 5 chłopców. Każda reprezentacja pod okiem sędziego wykonywała zadania z programu „Mały Mistrz”. Po słodkim poczęstunku ogłoszone zostały wyniki, wręczono medale.

  Nasza drużyna zajęła III miejsce. Brawo!

  Skład drużyny: Weronika Jaśniewska, Nina Jóźwiak, Zuzanna Libiszewska, Karolina Myszkier, Marianna Pauch, Jakub Bieliński, Igor Hasa, Fabian Kosiecki, Mikołaj Rakowski, Szymon Rogowski.

  K. Bembenek

 • 22 maja 2018r. W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się Konkurs wokalistów „Wiosenne śpiewanie”.
  Uczestnikami byli uczniowie szkół z gminy Pelplin, którzy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę zaprezentowały następujące osoby:

 • Władysław Drapiewski, Mikołaj Cichosz, Ks. Janusz St. Pasierb, ks. Bernard Sychta. Co ich łączy? Mieszkali i tworzyli w Pelplinie. W maju tego roku uczniowie klasy III b poznawali ich życie, twórczość, podczas spacerów po Pelplinie szukali miejsc z nimi związanych – miejsca zamieszkania, pracy, ich spoczynku na pelplińskim cmentarzu.  

 • 26 maja odbyła się w naszej klasie uroczystość z okazji Dnia Matki. Najpierw dekorowaliśmy salę, przygotowaliśmy stoły i rozłożyliśmy słodycze. Pani przywitała wszystkich gości, a my recytowaliśmy dla mam wiersze. Zaśpiewaliśmy dla nich piosenki. Potem ucałowaliśmy nasze mamy i wręczyliśmy im, przygotowane wcześniej laurki z kwiatuszkami. Zaprosiliśmy je do słodkiego poczęstunku. Spotkanie upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze.

  Uczniowie kl.2a  z wychowawczynią A. Bresa

 • 29 maja, po raz pierwszy odbył się Szkolny Turniej Taneczny o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie. W konkursie wzięły udział reprezentacje klas VII-ych, II-ich i III-ich gimnazjum.

  Każda z klas prezentowała dwa tańce, w tym jeden z rekwizytem. Jury
  w składzie: Barbara Nabakowska, Seweryn Pauch i Mirosław Nowacki oceniali m. in. ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość i synchronizację.

 • Dnia 29 maja tradycyjnie uczestniczyliśmy w Tczewskim Konkursie Recytatorskim „Mój ulubiony wiersz”. Recytatorzy byli oceniani przez aktorów Teatru Wybrzeże. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Szenyk z kl. III b i Amelia Kuczkowska z kl. I a. Zuzia wierszem „Ptasie plotki” J. Brzechwy wywalczyła I miejsce, a Amelka zdobyła wyróżnienie, recytując „Zosię Samosię” J. Tuwima. Z kolei Nikola Szatkowska oraz Zuzia Macuk w swoich kategoriach wiekowych zdobyły 3 miejsce, natomiast Zuzia Szewczyk wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  B. Kowalewska, E. Maślanka

 • 28 maja 2018r. klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Fromborka odwiedzić gród Mikołaja Kopernika. Pierwszym punktem programu była dzwonnica z punktem widokowym, który znajduje się na wysokości 70m n.p.m. Z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Fromborka i okolic.

 • W piękny majowy poranek, w przeddzień Dnia Matki, wszystkie nasze mamusie przyszły do szkoły. Przyniosły ze sobą mnóstwo zdrowych produktów, ponieważ pod ich czujnym okiem odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci robiły soki, kefiry, owocowe szaszłyki, dekorowały babeczki i gofry.

 • Przedłużamy termin składania prac do 8 czerwca. Zapraszamy do rodzinnej zabawy:)

 • 17 maja uczniowie klas III gimnazjum pojechali do Tczewa, aby zwiedzić Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Stałych. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Trzecioklasiści w ciekawy sposób utrwalili wiedzę o ochronie środowiska naturalnego oraz nauczyli się odpowiedniego gospodarowania odpadami domowymi. Po wyczerpujących zajęciach zrelaksowali się w kinie Helios.

 • 18 maja 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się kolejny, dziesiąty już Koncert Pamięci, tym razem poświęcony Annie Jantar.  Licznie zgromadzona publiczność usłyszała między innymi takie przeboje jak: „Jambalaya”, „Za każdy uśmiech twój”, „Tak wiele jest radości”, „Najtrudniejszy pierwszy krok” czy „Staruszek świat”.

 • Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Celem konkursu była przede wszystkim integracja dzieci i młodzieży. Konkurs obejmował dwie odrębne dyscypliny przeprowadzone niezależnie od siebie: konkurs recytatorski oraz konkurs plastyczny.

 • 15 maja 2018 r. uczniowie kl. 3 b spotkali się z pelplińskimi strażakami. W czasie wizyty w OSP dzieci zapoznały się z wyposażeniem remizy strażackiej, gasiły „pożar” z linii szybkiego natarcia, obserwowały uwalnianie osób z pojazdów. Poznały także możliwości techniczne nożyc hydraulicznych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

 • W Finale konkursu „Recytujemy prozę i poezję kociewską im. Antoniego Górskiego”, który odbył się 16 maja 2018 r. w Starogardzkim Centrum Kultury udział wzięli laureaci Rejonowych Konkursów Gwary Kociewskiej. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach - recytacja i śpiew.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć