Menu

 • Międzywojewódzki Festiwal Zespołów Kociewskich „BRZAD”

   Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim było organizatorem  Międzywojewódzkiego Festiwalu Zespołów Kociewskich „BRZAD”, który odbył się dnia 12 czerwca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubichowie.

 • WYCIECZKA NA KASZUBY

  7 czerwca klasy I a i II a wybrały się na wspólną wycieczkę krajoznawczą do Wdzydz Kiszewskich. Tutaj zwiedziły Kaszubski Park Etnograficzny założony przez Teodorę i Izydora Gulgowskich w 1906 roku.

 • XI Parafialny Konkurs Biblijny

  12 czerwca odbył się, pod patronatem parafii katedralnej, XI PARAFIALNY KONKURS BIBLIJNY. W tym roku uczniowie zgłębiali przypowieści z Ewangelii wg św. Łukasza. Do biblijnej rywalizacji stanęło 43 uczniów obu pelplińskich szkół: ZKiW nr 1 oraz SP nr 2.

 • Zrób coś z niczego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zrób coś z niczego.

 • Wycieczka do Gniewu i Kwidzyna

  5 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III b pojechali na wycieczkę. Pierwszym punktem wyjazdu był zamek w Gniewie, po którym oprowadził nas przewodnik. Bardzo podobała nam się sala rycerska, kaplica oraz sala tortur. Po smacznym obiedzie w restauracji spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Gniewu, zwiedziliśmy też kościół św. Mikołaja. Następnie pojechaliśmy do Kwidzyna na basen. Na ostatnich zajęciach z instruktorem pływania każdy uczeń przepłynął całą długość basenu i zdobył sprawność Pływaka  (program „Mały Mistrz”).

  K. Bembenek

 • Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego w Osieku

  Centrum Rehabilitacyjno - Rekreacyjnym Dobry Brat w Osieku od kilku lat jest organizatorem Zaczarowanego Dnia Dziecka Niepełnosprawnego, w którym co roku chętnie bierze udział „ekipa z Pelplina”. Tym razem  p. Andrzej Wolski pokazał się  jako Józef Piłsudski, a p. Kazimierz Krajnik jako żołnierz legionista . Dla zgromadzonych w tym dniu uczestników imprezy śpiewała uczennica kl. 3 a – Oliwia Drossel. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Dnia Dziecka był Andrzej Krzywy z zespołem De Mono.

  Cieszymy się, że mogliśmy umilić przeżywanie tej radosnej uroczystości wszystkim uczestnikom Zaczarowanego Dnia Dziecka.

  Katarzyna Bembenek

 • DYNAMICZNI SENIORZY Z ENERGIĄ
  28.05.2018

  W najbliższym czasie  w Polsce, podobnie jak w całym cywilizowanym świecie, systematycznie zwiększać się będzie liczba i udział w życiu społecznym osób starszych. Do 2025 roku 28% ludności Polski będzie liczyć  60 lat  i więcej. Za ok. 20 lat będą oni stanowić już 1/3 populacji.  Aby wspomóc naturalny proces zastępowalności pokoleń, należy już dziś poważnie zająć się wsparciem  populacji osób przygotowujących się do wejścia w 7 dekadę życia. Oprócz utrzymania samodzielności, sprawności i niezależności, ważnym elementem każdego mądrego programu wsparcia seniorów powinno być uwzględnienie ich  potrzeb: np. społeczna potrzeba aktywności i kontaktu z innymi ludźmi,  potrzeba realizacji swoich pomysłów, rozwijanie pasji i zainteresowań w realnej rzeczywistości. Senior spełniony w zakresie swoich potrzeb jest osobą świadomie kształtującą poczucie trwałości rodziny, która obdarza wnuków zainteresowaniem i akceptacją. Senior zdrowy i aktywny to człowiek zaangażowany w życie rodziny, miejsca, w którym mieszka i państwa, którego jest obywatelem.

 • Dynamiczni Seniorzy z energią
  10.05.2018

  Program Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z energią” dedykowany jest osobom w wieku 55+, które chcą aktywnie spędzać czas. Działania Grupy Energa skupiają się wokół ułatwienia im dostępu do opieki medycznej, profilaktyki prozdrowotnej i do zachęcania w uczestniczeniu w życiu kulturalnym i społecznym w swoim regionie.

 • Wycieczka klas piątych do Malborka

  13 czerwca 2018r. klasy piąte udały się na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym. Za cel podróży obrały sobie Malbork. Każda z klas uczestniczyła w lekcji historycznej na zamku. Nie zabrakło także zajęć sportowych w park linowym. Na koniec pobytu uczestnicy uzupełnili stracone kalorie w McDonaldzie i szczęśliwi wrócili do domów.

  A. Turzyńska

 • Wycieczka w Pieniny

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka w Pieniny.

 • Bieg Papieski

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bieg Papieski.

 • Lapbook-konkurs plastyczny

  8 czerwca 2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Lapbook – zdrowo żyję, zdrowo jem – dbam o siebie. Ja to wiem!”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-V, którzy korzystają z programu „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy (lapbooka) o tematyce prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Spośród złożonych prac szkolna komisja konkursowa postanowiła nagrodzić siedem najlepszych dzieł.

  WYRÓŻNIENIA:

  - Nella Konkel z kl. III a

  - Weronika Sak i Oliwia Myka z kl. V b

  - Nikola Kamińska i Natalia Jaśniewska z kl. V b

  MIEJSCA:

  III miejsce Amelia Ponczek z kl. V b, a także Agata Żebrowska i Martyna Rogowska z kl. V a

  II miejsce Filip Trochowski, Nikodem Olszewski i Mikołaj Kluczewski z kl. IV c

  I miejsce Igor Mroziński z kl. IV b

  Zwycięzcą gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie. 

  Warto nadmienić, że głównym organizatorem i dostawcą nagród w konkursie była restauracja K2 z Borzechowa – dostawca warzyw, owoców oraz produktów mlecznych do naszej szkoły.

  A. Turzyńska

   

   

   

 • brat Tomasz

  Na zaproszenie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedził nas brat Tomasz Świtała. Misjonarz przybliżył nam realia swej pracy oraz zaznajomił z różnymi aspektami życia codziennego w Republice Środkowej Afryki. Wolontariuszki z SZKW zorganizowały zbiórkę datków na misje. Dziękujemy za wizytę.

 • Wycieczka do Zoo

  We wtorek klasy Ib i Ic pojechały na wycieczkę do Oliwy. Najpierw udaliśmy się do Parku Oliwskiego. Dzieci spacerowały alejkami podziwiając piękne okazy roślin pochodzące z różnych kontynentów. Zobaczyły m.in. modrzewie europejskie i japońskie, kasztanowce białe, tulipanowce, magnolie drzewiaste oraz daglezje.

 • Dzień Dziecka na sportowo

  Uczniowie klasy III b świętowali Dzień Dziecka w Parku Linowym w Malborku, do którego udali się 4 czerwca 2018 r. zaraz po lekcjach. Dzieci musiały przejść trasę dostosowaną do ich możliwości. Bezpieczeństwa strzegli instruktorzy.

 • Piękno natury – zauważ je

  Szkoła Podstawowa nr 314 w Warszawie była organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Piękno natury – zauważ je”. Konkurs, jak piszą jego organizatorzy, wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów z całej Polski. Jury konkursowe przyznało miejsca i wyróżnienia.

  III miejsce w tym konkursie zajęła uczennica kl. 3 b naszej szkoły – Zuzanna Szenyk.

  Brawo, Zuziu!

  Katarzyna Bembenek

 • Turniej Matematyczny Pelplin-Gniew

  W środę 6 czerwca po raz XXII odbył się Turniej Matematyczny pomiędzy gminą  Pelplin, a gminą Gniew. Naszą gminę reprezentowali uczniowe z SP 2, ZKiW nr 1 oraz ZKiW Rajkowy. Po krótkim powitaniu rozpczęła się cześć zadaniowa, w której należało rozwiązać 15 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Bój o puchar był zacięty i zakończył się sukcesem reprezentacji gminy Pelplin. Zwycięzcom gratulujemy.

  G. I.

 • Wiosenny turniej szachowy

      We wtorek 22 maja zostały ostatecznie zakończone  rozgrywki w ramach Wiosennego Szkolnego Turnieju Szachowego. 

  W kategorii klas I – VI zwycięstwo odniósł Seweryn Grenc. Drugie miejsce zajął Maks Nimc  a trzecie Artur Szela.

  W kategorii klas VII SP i klas II i III Gim. najlepszy okazał się Rafał Dąbrowski. Jednakową ilość punktów zdobyli Małolepsza Kamila oraz  Nataniel Szafraniec – dwa drugie miejsca. Trzecie miejsce zajął Łukasz Mamel.

  Janusz Trepkowski

 • Gminny Turniej „Mały Mistrz”

  30 maja 2018 r. odbyła się edycja wiosenna Gminnego Turnieju „Mały Mistrz”. Jego organizatorem był ZKiW w Rudnie oraz Pelplińskie Centrum Sportu.

  W turnieju startowało sześć drużyn składających się z 10-ciu zawodników: 5 dziewczynek i 5 chłopców. Każda reprezentacja pod okiem sędziego wykonywała zadania z programu „Mały Mistrz”. Po słodkim poczęstunku ogłoszone zostały wyniki, wręczono medale.

  Nasza drużyna zajęła III miejsce. Brawo!

  Skład drużyny: Weronika Jaśniewska, Nina Jóźwiak, Zuzanna Libiszewska, Karolina Myszkier, Marianna Pauch, Jakub Bieliński, Igor Hasa, Fabian Kosiecki, Mikołaj Rakowski, Szymon Rogowski.

  K. Bembenek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć