Menu

 •   23 stycznia w klasie II a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny, śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Następnie wręczyli zaproszonym gościom laurki i złożyli życzenia. Babcie i dziadkowie zostali poczęstowani słodką przekąską i kawą.  Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

  A.Bresa

 • 22 stycznia 2018 r. uczniowie klasy III b na zajęciach wychowania fizycznego gościli koszykarzy z Polpharmy Starogard Gd.  Dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności gimnastyczne, zdobywając sprawność GIMNASTYKA w ramach programu „Mały Mistrz”.

 • 23 stycznia 2018r. naszą szkołę odwiedzili gwiżdże kaszubskie. W rolę kolędników wcielili się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i zapoznanie nas z tradycją tego regionu.

 • 19 grudnia 2017 r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas wybrali się z kolędą i życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

 • O tym, że wiedzę można zdobywać nie tylko w szkolnych ławkach, przekonali się uczniowie klasy Va, którzy w dniach 15-19 I 2018 roku przebywali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

  Kaszuby to region o pięknym ukształtowaniu terenu i krajobrazie. Każdy mógł tam znaleźć interesujące zajęcia, a z pewnością nikt się nie nudził. Oto nasze wspomnienia J

  Nasza klasa 5a

 • Były kolory, dźwięki, ruch i fantastyczni tancerze z klas I-III, czyli wszystko, czego potrzeba do udanej zabawy. Uczestnicy balu ochoczo brali udział w różnorodnych konkursach, a Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory Królowej i Króla balu. Zostali nimi Szymon Rogowski z klasy IIIb i Maja Ćwiklińska z klasy IA SP. Wodzirejami tegorocznej zabawy były opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Arletta Trochowska i Małgorzata Pauch.

  W tym roku oprawę muzyczną zapewnił nam p. Tomasz Drossel, tata naszej uczennicy. Oprócz muzyki, rodzicom zawdzięczamy efektowne dekoracje, których widok wywołał na twarzach najmłodszych ogromne uśmiechy i zachwyt. Dziękujemy Naszym Rodzicom za pomoc w organizacji tej imprezy!

  MP

 • 15 stycznia 2018 r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie mieli okazję obejrzeć Koncert Pamięci Jonasza Kofty w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zostaliśmy przywitani bardzo serdecznie i w takiej atmosferze przebiegł cały koncert. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny zaprezentować znane polskie przeboje, tym razem z tekstami Jonasza Kofty i umilić czas mieszkańcom DPS.

  K. Bembenek

 • 11 stycznia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się rodzinne kolędowanie. Usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków, dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Drossel, Zuzanna Libiszewska oraz Karol Naumann. Nasi wychowankowie wystąpili wspólnie ze swoimi najbliższymi.  Cały koncert przebiegł w rodzinnym nastroju.

  Katarzyna Bembenek

 • 10 stycznia br. odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, który zgromadził młodych wykonawców z dziewięciu szkół; naszych gminnych oraz kilku okolicznych. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, który ufundował także nagrody dla laureatów I-szych miejsc.

 • 11 i 12 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia przyrodnicze. Uczniowie klas I – VI SP uczestniczyli w spotkaniu z ptakami drapieżnymi. Dzięki panu Piotrowi, pani Agnieszce i pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów oraz jastrzębi uczniowie (i nie tylko) mieli szansę dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym różnią się od siebie. Każdy uczestnik tej lekcji mógł doświadczyć różnorodności tych ptaków i poznać najdrobniejsze szczegóły dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki. Prowadzący z poczuciem humoru i w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali nam następujące ptaki: Bubiego (puchacza bengalskiego), Henia (jastrzębia harrisa), Farę (sowę płomykówkę), Santosa (raroga stepowego) oraz Hektora (pustułkę amerykańską). Bardzo dziękujemy za tak fascynującą i pouczającą edukację przyrodniczą na żywo.smiley

  A. Turzyńska 

 • Byliśmy we „Władku”,

  Nie martw się nasz tatku.

  Pierwszy dzień był spoko,

  Prawie jak w Maroko.

  Rozpalaliśmy ognisko, strzelaliśmy z łuku,

  a przy tym nie zrobiliśmy żadnego huku.

  Dnia kolejnego

  Foki widzieliśmy kolego.

 • 5 stycznia 2018r. uczniowie klasy 5 b pojechali na wycieczkę do Władysławowa. Po drodze wstąpili do Swarzewa. Tam nawiedzili kościół, w którym został ochrzczony nasz patron Biskup Konstantyn Dominik. Następnie ruszyli w dalszą podróż.

 • Nowy Rok 2018 rozpoczęliśmy lekcją w-fu w Jump City w Gdańsku. Pod czujnym okiem pana trenera wykonywaliśmy różne ćwiczenia na trampolinach.

 • Grudzień był dla naszych szkolnych wolontariuszy i Samorządu Uczniowskiego okresem wzmożonej pracy;

 • 21 grudnia 2017 r. zespoły kociewskie „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” oraz „Modraki” wspólnie zaśpiewały kolędy podczas spotkania wigilijnego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło.

 • Piątek (22 grudnia) w naszej szkole upłynął pod znakiem klasowych wigilii i szkolnych jasełek. Każda z klas, niczym wielka rodzina, zasiadła do samodzielnie przygotowanych i udekorowanych stołów. 
  W klasie 5b uroczystą wigilię rozpoczęto od czytania fragmentu Pisma Świętego, następnie tradycyjnie podzielono się opłatkiem, a wychowawczyni złożyła swoim uczniom świąteczne życzenia. Wówczas można było zasiąść do stołu, aby skosztować smakołyków, które przynieśli wychowankowie. Wspólne kolędowanie to też element naszej tradycji, którego nie mogło zabraknąć i tym razem. W tym roku Julia Puchowska uświetniła nasze spotkanie skrzypcowym koncertem kolęd, za co otrzymała gromkie brawa. Na koniec uczniowie obejrzeli jasełka szkolne przygotowane przez uczniów klas siódmych.

  A. Turzyńska
   

 • 22.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • 22.12.2017

  W środę 20 grudnia zostały ostatecznie zakończone  rozgrywki w ramach Mikołajkowego Szkolnego Turnieju Szachowego. Do rywalizacji przystąpiło ogółem 18 uczniów.

 • Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim oraz Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Ognisko” po raz dwudziesty szósty zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej.

 •  

  W ostatnim czasie w klasie V b na lekcjach języka polskiego zagłębiano się w treść lektury pt. „Przygody Tomka Sawyera”.  Po omówieniu najważniejszych zagadnień, przyszedł czas na grupowe zadanie dla uczniów. Każdy zespół miał przygotować grę planszową dotyczącą tej książki.

  Dzisiaj nastąpił długo oczekiwany dzień. Uczniowie grając  w gry przygotowane przez rówieśników zmagali się z różnorakimi zadaniami, a także sprawdzili precyzję i poprawność zasad oraz warunków gry.

  Lekcje te bardzo podobały się wychowankom i zapewne długo zostaną w ich pamięci.

  A. Turzyńska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  zsnr2@o2.pl

Galeria zdjęć