Menu

 • Konkurs „Opowiem Wam”

  23 listopada 2018 r. uczestniczyliśmy w IX Gminnym Konkursie „Opowiem Wam…” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice z klasy II a.

 • KONKURS O ŚW. OJCU PIO

  Rok 2018  ogłoszony był  Rokiem św. Ojca Pio. W tym szczególnym roku minęło 50 lat od śmierci tego niezwykłego człowieka i 100 lat od otrzymania przez niego stygmatów.

  W listopadzie nasi uczniowie podczas katechez poznali postać tego świętego oraz brali udział w konkursach. Młodsze klasy uczestniczyły w konkursie plastycznym, a starsi – 21.11.2018r. -stanęli do zmagań w konkursie wiedzy.

 • „Krajobraz Kociewia – tradycje i współczesność”

  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. było organizatorem konkursu fotograficzno-plastycznego pn. „Krajobraz Kociewia – tradycje i współczesność”. 20 listopada 2018 r. zostały ogłoszone wyniki i wręczono nagrody. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły.

 • Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej w Gdyni

  Po raz jedenasty młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Patriotycznej.  Do zmagań konkursowych zgłosiło się 160 wokalistów, którzy przesłuchiwani byli w czterech kategoriach wiekowych.

 • Spotkanie z podróżnikiem.

  21 listopada uczniowie klas 7 uczestniczyli w spotkaniu z Leszkiem Szczęsnym, który opowiedział o swoich wojażach po świecie. Przybliżył nam obyczaje i tradycje Turcji. Dziękujemy Bibliotece Miejskiej za zaproszenie i mile spędzony czas.

 • XI Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

  W tym roku uczennice klasy II a wzięły udział w XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej w kategoriach: recytacje prozy i poezji wybranego regionalisty oraz w konkursie plastycznym na ilustracje do dowolnego utworu.

 • VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

  19 listopada w gniewskim zamku odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Piechowska z kl. VI A, Małgorzata Puchowska z kl. VI B oraz Konrad Jelitto z kl. VI A

 • Wizyta studentki geologii

  16.11.2018 r. klasa II a gościła na zajęciach przyrodniczych studentkę III roku geologii na Uniwersytecie Gdańskim – Agatę Kowalewską. W ramach poszerzenia wiedzy na temat skarbów wydobywanych z głębi Ziemi

 • III Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy

  15 listopada 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie.

 • Najpiękniejsza dekoracja sali ŚN

  Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą dekorację sali.

 • Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną w Chojnicach

  14 listopada 2018 r. w SP nr 1 w Chojnicach odbyło się Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć polskiej ziemi”. W przeglądzie brali udział soliści, duety i zespoły w kategoriach: kl. I-III, IV-VI, VII-VIII i gimnazjum oraz młodzież ponadgimnazjalna. Każdy wykonawca prezentował jedną piosenkę o treści patriotycznej.

 • VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu

   14 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbył się VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu. Grupa młodsza czytała książkę Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”, a grupa starsza powieść Adama Seredyńskiego „Przyjaciele z Breslau”.

 • Kiedy myślę Polska

  11 listopada podczas uroczystych obchodów 100-lecia Niepodległości na Placu Wolności zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu plastycznego „Kiedy myślę Polska”.

 • Pokaż jak świętujesz Niepodległość Polski

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie pt.  "Pokaż jak świętujesz Niepodległość Polski", organizowanym  przez Urząd Miasta i Gminy Pelplin

 • Kartki pocztowe z okazji Dnia Niepodległości

  Dodatkowym akcentem w ramach obchodów święta niepodległości w naszej szkole, jest wysyłanie kartek pocztowych z okazji tegoż święta.

 • Nie ma nic cenniejszego nad niepodległość i wolność

  Sto lat temu Polska odzyskała wolność. Polska powstała – wymodlona, wymęczona, wywalczona. Uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją, nauczycielami i reprezentantami pocztu sztandarowego podczas wzruszających uroczystości 11 listopada uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

 • XV Gminny Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu

  Dnia 31.10.2018r. odbył się w Kulicach XV Gminny Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Zuzanna Szulc, Amelia Jóźwiak, Zuzanna Szewczyk i Weronika Huebner.

 • Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Futsalu

  30 października 2018r. udaliśmy się całą klasą Vc do Kwidzyna, ponieważ nasza szkoła zakwalifikowała się do finału igrzysk w futsalu.

  W reprezentacyjnej drużynie grali nasi koledzy z klasy: Kacper, Mikołaj, Fabian, Olaf, Karol i Filip Trochowski.

 • Koncert pamięci Janusza Kondratowicza

   Koncert pamięci Janusza Kondratowicza

  Serdecznie zapraszamy na koncert pamięci poświęcony Januszowi Kondratowiczowi. Odbędzie się on 23 listopada 2018r. o godz. 18.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Wstęp jest wolny. Dodatkowo informujemy, że swój przyjazd zapowiedziały żona poety Anna Kondratowicz oraz przyjaciółka rodziny Alicja Klenczon.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć